Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank podnosi opłaty. Klienci firmowi zapłacą więcej w PKO

Wcześniej na podwyżki zdecydowały się m.in. Pocztowy, mBank i Citi

Wydłuża się lista banków, które zdecydowały się na podwyżki opłat i prowizji. Tym razem o zmianach poinformował PKO. Mają one zacząć obwiązywać 1 sierpnia 2020 roku i będą dotyczyć klientów firmowych. Bank zapowiada m.in. opłatę za utrzymywanie wysokiego salda na koniec miesiąca na rachunkach bieżących i pomocniczych prowadzonych we wszystkich walutach z tabeli kursów walut PKO. Klienci zapłacą również w przypadku, gdy salda na koniec miesiąca przekroczą dotychczasowe stany średnie oraz na koniec roku - od salda przewyższającego określony próg.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza limit wypłat z bankomatów

Bank zaznacza w komunikacie, że opłatą za utrzymywanie wysokiego salda na rachunkach bieżących i pomocniczych obejmie nie tylko rachunki w euro, ale wszystkie waluty, dla których aktualne stawki stopy depozytowej wykazują ujemne wartości. Klienci muszą się także liczyć z tym, że zmianom ulegną np. opłaty za realizację przelewu zagranicznego innego niż SEPA, EOG w euro, przelewu dokonywanego za pośrednictwem systemu SORBNET2 oraz przelewu zagranicznego EOG w euro czy za realizację wpłaty gotówkowej w formie otwartej (w złotych, w oddziałach).

Przeczytajcie także: PKO ostrzega przed fałszywymi potwierdzeniami transakcji

PKO od 1 sierpnia będzie pobierał także opłaty za przygotowanie projektów umów i formularzy zawierających zmiany zapisów wprowadzane na wniosek klienta, zmiany karty wzorów podpisów czy raporty do usługi PKO – masowe wypłaty oraz PKO Rachunki Wirtualne. Pełen wykaz zmian oraz nowe taryfy znajdziecie pod tym adresem. Warto przypomnieć, że decyzje o podniesieniu cen podjęły już mBank, Citi Handlowy czy Pocztowy, chociaż ten ostatni wycofał się z części podwyżek. Możliwe, że na tych instytucjach zmiany się nie skończą – stopy procentowe sprowadzono do bardzo niskiego poziomu, co utrudnia zarabianie na odsetkach. Sprawę komplikują także kredyty w portfelach banków oraz rosnące koszty dostosowania się instytucji do regulacji i wymogów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies