Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO ostrzega przed fałszywymi potwierdzeniami transakcji. Z ich pomocą przestępcy mogą wyczyścić konto

Załącznik z maila nie zawiera potwierdzenia operacji z iPKO, ale złośliwe oprogramowanie

Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod tę instytucję. Przestępcy wysyłają za pośrednictwem maili fałszywe potwierdzenie operacji z iPKO. W załączniku znajduje się jednak złośliwe oprogramowanie, które instaluje się po otwarciu. Dzięki temu przestępcy uzyskują dostęp do urządzenia ofiary. W dalszej kolejności może to prowadzić do utraty ważnych danych i środków z rachunku.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed fałszywymi doradcami inwestycyjnymi

Instytucja podkreśla w swym komunikacie, by nie otwierać tego rodzaju maili oraz załączników ani nie przesyłać ich dalej. Jeżeli ktoś już otworzył, na komputerze prawdopodobnie zostało zainstalowane szkodliwe oprogramowanie. W takiej sytuacji należy się skontaktować z infolinią (800 302 302 lub + 48 815 356 060). Na baczności powinni się oczywiście mieć nie tylko klienci PKO – oszuści mogą się podszywać także pod inne banki. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu przestępcy nakłaniali swoje ofiary do pobrania rzekomej aplikacji Inpostu.

Przeczytajcie także: Kradzieże na Blika dają się we znaki bankom i ich klientom

Serwis iPKO przeszedł niedawno zmiany, które bank zapowiadał przez kilka tygodni. Przebudowa oznacza przede wszystkim nowy ekran startowy i menu główne. Jeżeli korzystacie z serwisu iPKO na telefonie komórkowym, zobaczycie konta obok siebie i będzie można przesuwać je palcem. W przypadku komputera zostaną one zaprezentowane jedno pod drugim. Więcej informacji na temat nowości znajdziecie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies