Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kradzieże na Blika dają się we znaki bankom i ich klientom. Getin obniża limit transakcji gotówkowych

Getin obniża od dziś limit wypłat gotówki Blikiem z 5 tys. zł na 2,5 tys. zł

Getin powiadomił dziś swoich klientów o obniżeniu o połowę limitu na transakcje gotówkowe Blikiem. Od dziś maksymalna kwota pojedynczej wypłaty gotówki z bankomatu wynosi 2,5 tys. zł. Dotąd było to 5 tys. zł. Do 2,5 tys. zł obniżony został także limit na transakcje z wykorzystaniem czeku Blik. Getin uprzedza klientów, że jeżeli mają limity ustawione na wyższych poziomach zostaną one automatycznie obniżone.

Przeczytajcie także: W ciągu kwartału przybyło 700 tys. użytkowników Blika

Decyzja Getinu to zapewne reakcja na jedną z największych plag, jaka dotyka dziś banki i ich klientów korzystających z aplikacji bankowych. Chodzi o kradzieże pieniędzy z wykorzystaniem kodów Blik. Atak tego rodzaju najczęściej zaczyna się od przejęcia konta przypadkowej osoby w serwisie Facebook. Następnie przestępcy wysyłają do wszystkich jej znajomych prośbę o pożyczkę za pomocą kodu Blik. Jeśli znajomi się na to złapią, oszuści wypłacają środki z bankomatu i znikają.

Przeczytajcie także: Wkrótce trzy kolejne banki udostępnią Blika

Opisany wyżej scenariusz ataku wykorzystywany jest przez przestępców już od kilku lat. Mam jednak wrażenie, że w ostatnim czasie nasila się mimo tego, że banki jak i operator systemu Blik bardzo często przestrzegają klientów przed tego rodzaju oszustwami. Pamiętajcie, jeśli znajomy prosi Was o pożyczkę np. przez Messengera, zanim podacie mu kod Blik, zadzwońcie i upewnijcie się, że to na pewno on potrzebuje pomocy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies