Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Policja zatrzymała byłych prezesów banku z Ciechanowa. Mieli narazić go na straty w wysokości 12,7 mln zł

Zatrzymane osoby miały dopuścić się nieprawidłowości w zarządzaniu PBS z Ciechanowa w latach 2013-2016

W miniony poniedziałek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Koninie policja zatrzymała cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym m.in. wyrządzenia szkody w mieniu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Wśród zatrzymanych są byli: prezes, wiceprezes oraz członkowie zarządu PBS z Ciechanowa. Zastosowano wobec nich dozór policyjny, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Przeczytajcie także: Kłopoty banku spółdzielczego z Ciechanowa

Byli członkowie władz PBS z Ciechanowa usłyszeli zarzuty obejmujące działanie polegające m.in. na bezzasadnej wypłacie udziałów członkowskich, na podstawie przerobionego dokumentu oraz udzielenia kredytów pomimo braku właściwego zabezpieczenia. Szkody wyrządzone ciechanowskiemu bankowi przez zatrzymanych oszacowano łącznie na co najmniej 12,7 mln zł.

Przeczytajcie także: Millennium rozszerza dostęp do otwartej bankowości

Przypomnę, że o PBS w Ciechanowie zrobiło się w Polsce szczególnie głośno właśnie jesienią 2016 r. Wówczas klienci zaczęli masowo wypłacać z instytucji swoje oszczędności. Działanie takie zostało wywołane pojawiającymi się plotkami o rzekomo złej sytuacji PBS. Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego interweniowały wówczas słownie zapewniając, że w razie potrzeby ciechanowski bank dostanie wsparcie ze strony instytucji centralnych. Więcej na ten temat w tekście Nie tylko Nadarzyn ma kłopoty. Pewnie będzie zarząd komisaryczny w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies