Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w Millennium. Klienci mogą już zlecać przelewy z rachunków w sześciu innych bankach

Bank Millennium umożliwił właśnie realizację, za pomocą swojego serwisu, transakcji z rachunków w Aliorze i Pekao

Bank Millennium poinformował przed chwilą o rozszerzeniu usługi umożliwiającej zlecanie za pomocą serwisu Millenet przelewów z rachunków prowadzonych w innych bankach. Od teraz z rozwiązania tego mogą korzystać klienci banku posiadający rachunek w Aliorze lub Pekao. Wcześniej tego rodzaju usługę udostępniono klientom Millennium posiadającym konta w PKO, mBanku, Santanderze i ING.

Przeczytajcie także: Ciekawostka w aplikacji Banku Millennium

Jak to działa? Należy wybrać konto z innego banku, które uprzednio zostało dodane w ramach usługi Finanse 360° i na odwrocie kafla z tym kontem wybrać opcję Przelew krajowy. Pojawi się formularz przelewu do wypełnienia, w którym klient wyraża też odpowiednie zgody. Po kliknięciu opcji Dalej zostanie przeniesiony do strony logowania banku, z którego konta zleca przelew. Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji zostanie z powrotem przeniesiony do Millenetu.

Z komunikatu Millennium wynika ponadto, że bank wprowadził też zmianę w sekcji Wydarzenia w Millenecie. Od dziś klienci zobaczą tam, po zalogowaniu do serwisu, posty z ostatnimi transakcjami na kontach w innych bankach. Wkrótce rozwiązanie to będzie również dostępne w aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Przeczytajcie także: Milennium będzie podbierać klientów mBankowi

Przypomnę, że opisane wyżej usługi są możliwe do wprowadzenia dzięki dyrektywie PSD II implementującej ideę tzw. otwartej bankowości. Millennium jest pierwszym i na razie jedynym bankiem w Polsce, który umożliwia zlecanie przelewów z rachunków w innych instytucjach. Coraz więcej banków pozwala już natomiast za pomocą własnego systemu transakcyjnego na podgląd salda i historii transakcji na kontach prowadzonych u konkurencji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies