Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium będzie podkradać klientów mBankowi. Dzięki nowej usłudze mogą łatwo starać się o kredyt

Bank Millennium zaoferował właśnie klientom mBanku, starającym się u niego o kredyt, nowy sposób potwierdzenia zdolności kredytowej

Bank Millennium poinformował o rozszerzeniu o mBank listy instytucji, których klienci mogą ubiegać się u niego o kredyt przy wykorzystaniu nowego procesu. Polega on na możliwości potwierdzania dochodu w trakcie badania zdolności kredytowej za pomocą historii transakcji na rachunku. Historię tę można pobrać logując się do mBanku za pomocą serwisu transakcyjnego Millennium.

Przeczytajcie także: Więcej otwartej bankowości w Millennium

Bank Millennium mógł zaproponować nową usługę dzięki implementacji dyrektywy PSD II, wprowadzającej w życie ideę tzw. otwartej bankowości. Millennium chwali się, że jako pierwszy na polskim rynku zaoferował jednocześnie w trzech kanałach usługę potwierdzania dochodu przez pobranie we własnym systemie historii transakcji rachunku z innego banku. 19 maja bieżącego roku zaoferował to rozwiązanie klientom Aliora i ING.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza agregator rachunków

Usługi z zakresu otwartej bankowości w procesie kredytowym wykorzystuje już także Alior. Natomiast inną usługę, jaka mogła pojawić się na rynku dzięki PSD II, czyli możliwość agregowania rachunków z różnych banków w jednym miejscu, oferują już co najmniej trzy banki. Oprócz Millennium są to także ING i Alior. Millennium pozwala już także wykonywać za pomocą Millenetu przelewy z rachunków w innych instytucjach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies