Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Otwarta bankowość w aplikacji Millennium. Nowa funkcja przyda się starającym się o kredyt

Najnowsza wersja aplikacji Millennium pozwala klientom innych banków potwierdzać dochody w procesie składania wniosku o pożyczkę gotówkową

W marketach App Store oraz Google Play znajduje się zapowiedziana kilka dni temu aktualizacja aplikacji mobilnej Banku Millennium. Zawiera kilka nowych funkcji, ale najważniejszą jest usługa, która przyda się klientom posiadającym swój główny rachunek w innym banku i starającym się o kredyt gotówkowy w Millennium. Funkcja ta pozwala w trakcie składania wniosku o pieniądze zalogować się do banku głównego w celu potwierdzenia dochodów za pomocą historii wpływów na konto.

Przeczytajcie także: Millennium będzie podkradać klientowi mBanku

Usługa, o której mowa, może być oferowana dzięki dyrektywie PSD II wprowadzającej w życie ideę tzw. otwartej bankowości. Millennium należy do liderów w praktycznym wykorzystaniu open bankingu. Jest jedną z dwóch instytucji na polskim rynku, która umożliwia przy jego pomocy składanie wniosków o kredyty, jedną z trzech, która pozwala za pomocą własnego systemu śledzić historię transakcji w innych bankach oraz jedyną, której klienci mogą za pomocą jej serwisu zlecać przelewy w innych bankach.

Przeczytajcie także: Qlips wkrótce w Banku Pekao

Aktualnie za pomocą aplikacji Millennium dochody wpływające na konta w innych bankach mogą potwierdzać klienci Aliora, ING i mBanku. Millennium zapowiada, że listę tych instytucji będzie rozszerzać.

Natomiast druga nowa opcja, jaka pojawiła się w najnowszej wersji apki Millennium, to możliwość zakładania Konta Mój Biznes przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wcześniej w aplikacji Millennium znalazła się także usługa umożliwiająca założenie rachunku przez nowych klientów za pośrednictwem zdjęcia dowodu osobistego i wykonania selfie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies