Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pekao potwierdza: Qlips w ofercie już od czerwca

Nieoficjalną informację serwisu cashless.pl sprzed kilku tygodni Bank Pekao potwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej

Bank Pekao podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej prezentacji nowej oferty dla dzieci pod nazwą Kids potwierdził informację serwisu cashless.pl z 13 maja bieżącego roku, na temat planowanego wdrożenia systemu Qlips. Pekao chce udostępnić nową usługę jeszcze w czerwcu. Więcej na ten temat w tekście Usługa Qlips prawdopodobnie w ofercie Pekao jeszcze przed wakacjami. Zobaczcie, do czego może się przydać.

Przeczytajcie także: ING wycofuje Qlipsa, ale bankowcy nie stawiają na nim krzyżyka

Przypomnę, że Qlips to system przygotowany pod auspicjami Związku Banków Polskich i wykorzystujący infrastrukturę KIR-u. Umożliwia przesyłanie wystawcom faktur, takim jak np. dostawcy internetu, gazu, prądu czy telekomom przesyłanie informacji bezpośrednio do bankowości elektronicznej klientów. Ci mogą od razu opłacić swoje należności lub odłożyć uregulowanie płatności na później. Rozwiązanie ma być wygodniejsze niż samodzielne opłacanie wszystkich rachunków a do tego bezpieczniejsze, gdyż zapobiega oszustwom polegającym na podmianie numeru konta odbiorcy przelewu.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadził ofertę dla dzieci Kids

Na razie Qlips nie cieszy się dużą popularnością na polskim rynku. Został wdrożony tylko przez kilka instytucji, np. Millennium, mBank i ING. Ale ten ostatni bank wprowadził własne narzędzie do opłacania rachunków pod nazwą Moje Usługi i z Qlipsa zrezygnował. Wśród przyczyn powolnej adaptacji Qlipsa przez banki wymienia się przede wszystkim małą liczbę podmiotów, chcących za jego pośrednictwem wysyłać do klientów informacje o płatnościach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies