Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa Qlips prawdopodobnie w ofercie Pekao jeszcze przed wakacjami. Zobaczcie, do czego może się przydać

Niewykluczone, że Qlips znajdzie się w ofercie Pekao jeszcze w tym miesiącu

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis cashless.pl, w ciągu najbliższych tygodni, a być może jeszcze w maju, Bank Pekao zaoferuje klientom nową usługę, czyli Qlips. Sam bank na razie nie potwierdza wprost tej informacji. – To na pewno bardzo ciekawa usługa, której zadaniem jest ułatwienie opłacania i zarządzania rachunkami, na czym również i nam zależy. O szczegółach dotyczących nowych wdrożeń na pewno poinformujemy w odpowiednim czasie – odpowiedziało biuro prasowe Pekao na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Tak wygląda PeoPay trzeciej generacji

Qlips to rozwiązanie, które pierwotnie określano mianem Qlicka. Jednak ze względu na zastrzeżoną nazwę przez inny podmiot zrezygnowano z niej. Qlips powstał pod auspicjami Związku Banków Polskich, a wykorzystuje dostarczaną przez KIR infrastrukturę systemu Invoobill 2.0. Umożliwia dostawcom usług takim jak telekomy czy zakłady energetyczne wysyłkę informacji o zbliżającej się płatności bezpośrednio do bankowości elektronicznej swojego klienta. Ten może zaakceptować płatność jednym kliknięciem.

To bardzo wygodne rozwiązanie i przede wszystkim bezpieczne, gdyż na przykład uniemożliwia wpłatę pieniędzy na podmieniony w trakcie wypełniania formatki przelewu numer rachunku. Niestety, na razie nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Zostało wdrożone tylko przez kilka instytucji, np. Millennium, mBank i ING. Ale ten ostatni bank wprowadził własne narzędzie do opłacania rachunków pod nazwą Moje Usługi i z Qlipsa zrezygnował.

Przeczytajcie także: Wkrótce więcej Apple Pay w Pekao

Natomiast Pekao przeżywa ostatnio gorące chwile. Mam na myśli przede wszystkim zmiany na szczytach swoich władz. Przypomnę, że niedawno po zaledwie kilku miesiącach urzędowania prezesa Marka Lusztyna zastąpił Leszek Skiba. Na szczęście wygląda na to, że nie wpływa to na rozwój usług cyfrowych w tym banku. Instytucja wprowadziła nowy internetowy serwis transakcyjny, a teraz udostępnia aplikację mobilną trzeciej generacji. Wdrożenie Qlipsa będzie więc prawdopodobnie kolejnym elementem w palecie usług cyfrowych Pekao.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies