Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING zmienia opłaty. Drożeją bankomaty a tanieją przelewy zagraniczne. Znika wprowadzona niedawno usługa Qlips

Zmiany w ofercie ING zaczną obowiązywać w listopadzie bieżącego roku

ING poinformował swoich klientów o zmianach, jakie planuje wprowadzić do swojej oferty w listopadzie bieżącego roku. Wśród nich w oczy rzuca się przede wszystkim wycofanie usługi Qlips. To przygotowany pod auspicjami Związku Banków Polskich system regulowania należności za stałe rachunki, takie jak faktury za telefon czy inne media. ING był jednym z pierwszych banków, które wprowadziły zapisy dotyczące Qlipsa do swoich dokumentów, ale z tego co się orientuję, usługa nigdy nie zaczęła tu działać. Spróbuję ustalić co to oznacza dla przyszłości tego rozwiązania i poświęcę temu odrębny tekst.

Przeczytajcie także: ING wprowadza aktywację rachunku na przelew

Jeżeli chodzi o pozostałe zmiany zapowiedziane przez ING na listopad, warto zwrócić uwagę na podwyżkę opłaty za podjęcie gotówki z bankomatu innego niż ING i Planet Cash dla użytkowników karty Visa Zbliżeniowa. Teraz płaci się za to 2,50 zł, a od listopada będzie to kosztowało dwa razy więcej, a więc 5 zł. Dotyczy to m.in. użytkowników rachunków Konto z Lwem Direct oraz Mobi.

Kolejna zmiana, tym razem na korzyść klientów, to obniżka opłaty za przelewy walutowe SEPA. Dotychczas większość użytkowników bankowości elektronicznej ING płaciło za takie transakcje 5 zł. Od listopada opłata zostanie zniesiona tak jak dla przelewu krajowego w złotych. ING ujednolica też opłatę za przelew ekspresowy Sorbnet. Dotychczas, w zależności od kwoty transakcji, należało zapłacić za jego realizację od 10 do 35 zł. Po wejściu anonsowanych dziś zmian będzie to 30 zł, niezależnie od kwoty transakcji.

Przeczytajcie także: mBank idzie w ślady ING i wprowadza bramkę płatniczą

ING wycofuje też z oferty pakiet wypłat gotówki z bankomatów w kraju. Natomiast pakiet wypłat gotówki z bankomatów za granicą zmieni nazwę "na pakiet wypłat" a jego funkcjonalność zostanie uzupełniona o możliwość transakcji gotówkowych w kraju. ING wprowadza też do cennika nowy rodzaj przelewu – na prośbę innego użytkownika systemu Blik i będzie on realizowany bezpłatnie. Bank podnosi też wymagania sprzętowe dla użytkowników aplikacji mobilnych. Posiadacze smartfonów z Androidem chcąc korzystać z bankowości mobilnej ING, będą musieli posiadać urządzenie z systemem w wersji min. 5.0 a ci z iOS – w wersji min. 11.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies