Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiana w serwisie transakcyjnym ING. Bank wycofuje przelewy na numer telefonu

Od 4 sierpnia w ING transakcje P2P Blikiem będą możliwe tylko z poziomu aplikacji mobilnej

ING jest jednym z niewielu, o ile nie jedynym bankiem na rynku, który umożliwia jeszcze zlecanie przelewów Blikiem na numer telefonu za pośrednictwem serwisu internetowego. Ale właśnie zdecydował się wycofać tę funkcję. Od 4 sierpnia klienci Śląskiego będą mogli zlecać takie operacje wyłącznie przy pomocy aplikacji mobilnej Moje ING mobile.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nowy sposób komunikacji z klientami

Przelewy na numer telefonu to funkcja Blika realizowana przy wykorzystaniu systemu Express Elixir zarządzanego przez KIR. Umożliwia on natychmiastowe transakcje międzybankowe i w ostatnim czasie notuje szybki wzrost liczby rozliczanych operacji. Na przykład w czerwcu było to ok. 2,1 mln przelewów, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. Kilkadziesiąt procent transakcji Express Elixir to przelewy P2P zlecane przez użytkowników Blika.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji mobilnej ING

W większości banków przelewy P2P Blikiem są bezpłatne. Z założenia mają służyć do przeprowadzania transakcji bezpośrednich na niewielkie kwoty między użytkownikami Blika. Natomiast za przelewy ekspresowe o większej wartości zlecane z poziomu internetowego serwisu transakcyjnego, klienci muszą płacić, przeważnie 5 zł od jednej operacji, jak to jest w przypadku Śląskiego. Prawdopodobnie więc ING wycofując przelewy na telefon z systemu transakcyjnego chce uniemożliwić klientom obchodzenie prowizji z tytułu realizacji przelewów ekspresowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies