Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Taca jeszcze gotówką, ale na WOŚP złożysz datek kartą

Na świecie są kraje, gdzie ofiarę na tzw. tacę można składać kartą. To jeszcze nie u nas, ale kartą będziecie mogli ofiarować datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas zbliżającego się 23. finału WOŚP w najbliższą niedzielę w 19 miastach w całym kraju specjalnie oznakowani wolontariusze będą wyposażeni w terminale do przyjmowania płatności kartami. Łącznie będzie ich około 300. Każdy z nich ubrany będzie w kamizelkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki wykonywane kartami. Dodatkowo na terminalach dostarczanych przez Verifone i obsługujących również transakcje zbliżeniowo, widnieć będzie charakterystyczne dla WOŚP serduszko, które wyświetlać się będzie również na ekranie terminala.

Akcję zorganizował MasterCard, ale biuro prasowe tej firmy zapewnia, że datki będzie można składać także kartami z logo konkurencyjnej Visy. Pomysłodawcy liczą, że udostępnienie terminali zachęci do ofiarności te osoby, które zwykle nie posiadają przy sobie gotówki i dotąd nie mogły wspomóc WOŚP podczas ulicznych zbiórek.

Dzięki inicjatywie MasterCarda i WOŚP padnie kolejna bariera w rozwoju sieci akceptacji w naszym kraju. Przypomnę, że od połowy ubiegłego roku kartami można płacić w sklepach Biedronka. To największa sieć handlowa w naszym kraju, która wcześniej przyjmowała tylko gotówkę. Wiele wskazuje na to, że wkrótce terminale do płatności kartami pojawią się również w placówkach Poczty Polskiej. Coraz więcej jest ich w urzędach miast a wkrótce pojawić się będą mogły również w urzędach skarbowych. W projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej pojawił się zapis, umożliwiający pobieranie niewielkich opłat od petentów, opłacających daniny na rzecz państwa kartą. Opłaty te, zwane surcharge, mają pokrywać koszty obsługi takich transakcji. Brak możliwości ich stosowania stanowi obecnie główną barierę w instalacji terminali w skarbówce.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies