Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin poprawi płatności HCE

Bank chce zintegrować aplikację płatniczą Getin Wallet z bankowością mobilną

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Getin pracuje nad połączeniem aplikacji płatniczej Getin Wallet z aplikacją bankowości mobilnej. Ma to uprościć proces aktywacji płatności HCE, który dziś jest daleki od doskonałości. Po instalacji Getin Wallet klient jest zmuszony bowiem najpierw do zamówienia danych aktywacyjnych w serwisie telefonicznym, po czym musi odebrać je w serwisie internetowym, a następnie wprowadzić w aplikacji. To skomplikowane i nie zawsze działa jak trzeba.

Przeczytajcie także: Od stycznia przelewy Blikiem na telefon także w aplikacji BZ WBK

HCE to technologia umożliwiająca zbliżeniowe płatności mobilne smartfonem, podobnie jak kartą bezstykową. Dane potrzebne do transakcji przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na telefonie.

W nowej konfiguracji aktywacja HCE w Getinie ma przypominać bardziej tę znaną z aplikacji mobilnej BZ WBK. Tam wirtualną kartę ściąga się i aktywuje bezpośrednio w bankowości mobilnej, a uruchomienie całej usługi trwa kilka minut. Tak ergonomiczne rozwiązanie docenili klienci. Już w pierwszym tygodniu płatności, HCE w BZ WBK aktywowało ponad 5 tys. osób. Zarówno Getin, jak i BZ WBK pozwalają na używanie HCE bez konieczności połączenia z internetem. Aplikacje, gdy są w trybie on-line, ściągają paczki danych transakcyjnych na zapas, by wykorzystać je później do płatności, kiedy smartfon nie jest połączony z internetem.

Przeczytajcie także: Nie w każdym terminalu zapłacicie HCE

Dwa przytoczone tu przykłady pokazują, jak ważna we wdrażaniu nowego rozwiązania jest jego ergonomia. Dążenie do poprawy doświadczeń klienta przy korzystaniu z bankowości mobilnej oraz szukanie sposobów na monetyzację aplikacji to dwa, wydaje mi się, najważniejsze trendy, rządzące dziś rozwojem bankowości mobilnej. Tymczasem perspektywy rozwoju bankowości mobilnej i prognozy na przyszłość będą jednym z tematów konferencji „Dzień Technologii Moblinych", która jutro odbędzie się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Cashless.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies