Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sezon na podwyżki opłat w bankach można uznać za otwarty. Duże zmiany w cenniku Citi Handlowego

Citi Handlowy od sierpnia podnosi opłaty związane z korzystaniem ze wszystkich oferowanych przez siebie rachunków

Obniżki stóp procentowych, dodatkowe świadczenia związane z walką z koronawirusem, spadek zainteresowania pożyczkami wśród klientów i spodziewane pogorszenie jakości portfela kredytowego. To tylko część czynników, które od kilku tygodni negatywnie wpływają na wyniki banków. Kwestią czasu było więc, kiedy instytucje sięgną po najpewniejszy w takim momencie sposób na podreperowanie swoich budżetów, a więc po podwyżki opłat i prowizji. Decyzję w tej sprawie ogłosił właśnie pierwszy z większych banków, a więc Citi Handlowy.

Od 20 sierpnia bank podnosi opłaty za korzystanie ze wszystkich oferowanych przez siebie rachunków lub usług z nimi powiązanych. I tak w przypadku podstawowego rachunku CitiKonto opłata za usługę CitiPhone (dostęp do bankowości telefonicznej) wzrośnie z 6 do 9 zł miesięcznie. Podrożeją także przelewy, np. przelew walutowy w euro z 15 na 20 zł. Wzrośnie też 70 na 85 zł dodatkowa opłata związana z obsługą przelewów transgranicznych. Podrożeje też z 3 zł na 7,5 zł utworzenie zlecenia stałego w oddziale bądź przez telefon.

Przeczytajcie także: Kolejne podwyżki opłat za korzystanie z kredytówek w Citi

W przypadku rachunku Citi Priority zmienią się warunki samego używania konta. Obecnie kosztuje ono standardowo 30 zł. Ale jest bezpłatne, jeśli wpływy wynoszą min. 5 tys. zł miesięcznie lub gdy saldo wynosi min. 30 tys. zł. Od 20 sierpnia aby nie płacić za rachunek, trzeba będzie spełnić dodatkowy warunek, a więc dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na min. 500 zł miesięcznie. Jeśli transakcji będzie mniej, opłata za konto wyniesie 9 zł. 40 zł miesięcznie trzeba będzie zapłacić za to konto, jeśli kartą wykona się transakcje na min. 500 zł, ale nie zostanie spełniony warunek salda albo wpływów. Jeśli klient nie spełni żadnego z powyższych warunków, za konto zapłaci 49 zł miesięcznie.

Podobnie jak w przypadku CitiKonta tak i w przypadku Citi Priority zmienią się warunki korzystania z CitiPhone. Opłata za usługę wzrośnie z 6 na 9 zł, jeśli saldo na rachunku będzie wynosić poniżej 100 tys. zł. Podrożeją także przelewy, np. zlecany w oddziale lub przez telefon przelew wewnętrzny z 12 na 20 zł a zewnętrzny – z 16 na 20 zł. Za utworzenie polecenia zapłaty w oddziale lub przez telefon trzeba będzie każdorazowo zapłacić 2,5 zł (obecnie kosztuje to 1 zł).

Podwyżki nie ominą posiadaczy Kont Citigold. Obecnie opłata w przypadku rachunków otwartych do końca 2014 r. wynosi 50 zł, jeśli saldo na rachunku mieści się w przedziale między 200 a 400 tys. zł. Po 20 sierpnia opłata wzrośnie do 125 zł miesięcznie. Zmienią się także warunki dla osób korzystających z saloników lotniskowych dla posiadaczy kart Citigold Lounge Pass. Dwa pierwsze wejścia w miesiącu pozostaną bezpłatne, ale każde następne będzie kosztować 100 zł – o 30 zł więcej niż obecnie.

Przeczytajcie także: Citi wprowadził usługę wielowalutową

Podobne zmiany obejmą także posiadaczy kont Citigold Private Client, korzystających z kart Citigold Lounge Pass lub Citigold Select. Natomiast użytkownicy kart World Elite Debit Mastercard będą musieli pogodzić się ze wzrostem ze 100 do 120 zł opłaty za wejście do saloniku osoby towarzyszącej (limit pięciu bezpłatnych wejść w miesiącu pozostaje).

Dodatkowo Citi Handlowy wprowadza ujemne oprocentowanie rachunków walutowych w euro otwieranych od 20 sierpnia 2020 r. Z tym że nie poprzez minusowe odsetki a opłaty za prowadzenie takich rachunków. I tak w przypadku posiadaczy CitiKonta, Citi Priority i Citigold opłata wynosić będzie 180 zł miesięcznie, jeśli saldo wynosić będzie powyżej 100 tys. euro, 90 zł jeśli saldo będzie mieścić się między 50 a 100 tys. euro, 36 zł przy saldzie między 20 a 50 tys. zł, i 18 zł przy saldzie między 10 a 20 tys. euro. Opłaty nie będzie jeżeli saldo będzie wynosić maksymalnie 10 tys. euro. Posiadacze rachunków Citigold Private Client nowe subkonto walutowe w euro będą mieli bezpłatne do salda w wysokości 50 tys. euro.

Jednocześnie Bank Handlowy zdecydował się wycofać z oferty naklejkę zbliżeniową. Poinformował także klientów o podniesieniu limitów dziennych na płatności zbliżeniowe bez konieczności autoryzacji PIN-em ze 150 na 300 zł oraz limitów na transakcje zlecane w bankowości elektronicznej ze 100 tys. zł na 200 tys. zł. Trzeba też przypomnieć, że niedawno Citi poinformował o podwyżkach opłat związanych z kartami kredytowymi. Więcej na ten temat w tekście Podwyżki w Handlowym. Darmowa karta Simplicity już nie będzie darmowa. Podrożeją też zasilenia Revoluta.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies