Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Citi Handlowy wprowadził usługę wielowalutową. Dla niepoznaki nosi ona nazwę Citibank Global Wallet

Usługę aktywuje się w aplikacji mobilnej banku

Citi Handlowy poinformował właśnie o udostępnieniu wszystkim swoim klientom usługi o nazwie Citibank Global Wallet. Aby zacząć z niej korzystać, należy zaktualizować aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android lub iOS i aktywować odpowiednią opcję. Wcześniej należy też założyć odpowiednie rachunki, oprócz złotowego, także w co najmniej jednej z trzech walut: dolar, funt i euro.

Przeczytajcie także: Część klientów Citi już może korzystać z usługi wielowalutowej

Citibank Global Wallet to rozwiązanie o obcobrzmiącej nazwie, ale przypominające zwykłą usługę wielowalutową, jaka od dawna znajduje się w ofercie wielu banków działających na polskim rynku. Dzięki niej system rozpoznaje walutę transakcji kartowej i obciąża odpowiedni rachunek walutowy, jeśli klient posiada na nim środki. Dzięki temu można uniknąć kosztów przeliczania płatności zagranicznych.

Przeczytajcie także: Citi ogłosił podwyżki opłat i prowizji

Handlowy zapowiedział wdrożenie Citibank Global Wallet w Polsce już w lipcu ubiegłego roku, gdy opublikował aktualizację swojego regulaminu. Następnie jesienią 2019 r. na kanale YouTube zamieszczony został film instruktażowy na temat korzystania z tej nowości. Z kolei w połowie ubiegłego miesiąca pojawiła się aktualizacja aplikacja Citi na urządzenia z Androidem, która zawierała nową funkcję. Wówczas biuro prasowe banku deklarowało, że lada moment podobna aktualizacja znajdzie się także w apce na iOS, co właśnie się stało.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies