Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktualizacja aplikacji Citi Handlowego. Pojawiła się nowa funkcja – Citi Global Wallet

Citi Global Wallet to usługa pozwalająca oszczędzać na przewalutowaniach transakcji zagranicznych

W markecie Google Play pojawiła się najnowsza, datowana na 10 maja, aktualizacja aplikacji mobilnej Citi Handlowego. Zawiera kilka drobnych zmian i jedną nową ciekawą funkcję – Citi Global Wallet. Bank zapowiedział jej wdrożenie już w lipcu ubiegłego roku, a jesienią na kanale YouTube zamieścił film instruktażowy na temat korzystania z tej nowości. Z informacji biura prasowego Handlowego wynika, że aktualizacja aplikacji na urządzenia z iOS zawierająca Citi Global Wallet ma pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni.

Przeczytajcie także: W Citi założycie konto przez selfie

Citi Global Wallet to usługa umożliwiająca oszczędzanie na transakcjach zagranicznych kartą debetową. Po założeniu rachunku lub rachunków w jednej z kilku walut (dolar, euro, funt, złoty) i aktywacji usługi, system banku automatycznie rozpozna walutę transakcji i pobierze pieniądze z odpowiedniego rachunku. Dzięki temu klient będzie mógł uniknąć kosztów związanych z przewalutowaniem płatności.

Przeczytajcie także: Citi Handlowy wdrożył Apple Pay

Usługi podobne do Citi Global Wallet oferuje obecnie cała czołówka banków detalicznych w Polsce. Zazwyczaj określane są one mianem karty wielowalutowej, choć tak naprawdę nie karta a system banku jej wydawcy rozpoznaje walutę transakcji i księguje ją na odpowiednim rachunku. Niektóre banki idą jeszcze dalej i oferują karty pozwalające na przewalutowania po atrakcyjnym kursie organizacji płatniczej. W tej sytuacji klient, aby oszczędzać na przewalutowaniach, nie musi w ogóle zakładać rachunków w walutach obych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies