Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Citi Handlowym założycie konto przez selfie. Cały proces ma trwać 10 minut

To kolejny bank, który wprowadza zdalne zakładanie rachunku. Wcześniej zdecydowały się na to m.in. BNP Paribas, Millennium oraz ING

Citi Handlowy poinformował, że umożliwi klientom otwarcie rachunku osobistego z wykorzystaniem biometrii, a konkretnie zdjęcia twarzy, czyli popularnego selfie. Proces ma się składać z trzech kroków. Klient najpierw wypełnia wniosek na komputerze lub smartfonie. Następnie należy kliknąć w link nadesłany w wiadomości SMS. Kieruje on na stronę, gdzie potwierdzana jest tożsamość. Odbywa się to na podstawie zdjęć twarzy i dowodu osobistego. Pozostaje zaakceptować dokumenty przy użyciu kodu otrzymanego także w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Już siedem banków ostrzega przed plagą vishingu

Bank zapewnia, że cały proces powinien trwać nie dłużej niż ok. 10 minut. Klient dostanie mailem potwierdzenie otwarcia konta, a także zaszyfrowane dokumenty z numerem rachunku. Na tym etapie można już zarejestrować się w bankowości elektronicznej Citibank Online i korzystać z usług banku. Zakładanie konta nie wymaga instalowania aplikacji instytucji, wizyty kuriera, wideoweryfikacji czy rozmowy telefonicznej. Bank informuje, że w ten sposób można otworzyć dowolny rodzaj konta osobistego.

Przeczytajcie także: Oto 7 banków, które pozwalają założyć rachunek zdalnie

Zakładanie konta przez selfie lub wideoweryfikację umożliwiło już kilka banków w Polsce. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że ING wprowadził taką usługę dla użytkowników smartfonów z Androidem, wcześniej mogli z niej korzystać właściciele iPhone’ów. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się BNP Paribas, Millennium czy Credit Agricole. Warto dodać, że pierwszym bankiem w Polsce, który już w kwietniu ubiegłego roku umożliwił zakładanie rachunków przez selfie, był Pekao.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies