Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci firmowi Banku Pekao mogą podpisywać dokumenty Profilem Zaufanym i e-dowodem

Pekao chwali się, że jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadza takie rozwiązanie

Pekao poinformował o kolejnym ułatwieniu, które może się przydać w czasie pandemii, ograniczania kontaktów międzyludzkich i pracy zdalnej. Mowa o możliwości podpisywania przez firmy bankowych dokumentów na odległość. Aby z usługi skorzystać, osoba reprezentująca klienta powinna posiadać Profil Zaufany lub dowód osobisty z tzw. warstwą elektroniczną i czytnik e-dowodu.

Przeczytajcie także: Czytniki elektronicznego dowodu osobistego w oddziałach Pekao

Bank przypomina, że Profil Zaufany to narzędzie bezpłatne, a za jego pośrednictwem w specjalnym module na stronie gov.pl można m.in. podpisywać dokumenty elektroniczne. Z pomocą tzw. podpisu zaufanego można autoryzować plik w dowolnym formacie i dowolną liczbą podpisów, sprawdzając przy tym ich ważność oraz poprawność. Klient dostarczy dokumenty opatrzone takim podpisem przez bankowość internetową lub email.

Instytucja tłumaczy także, że honoruje dokumenty i umowy podpisane nowym dowodem osobistym. Wyposażono go w chip przechowujący profil osobisty posiadacza, czyli dane znajdujące się na tradycyjnym dowodzie. Warstwa elektroniczna może zawierać również podpis osobisty, którego prawdziwość jest potwierdzana certyfikatem zawierającym personalia, obywatelstwo oraz numer Pesel właściciela.

Przeczytajcie także: Marek Lusztyn rezygnuje z funkcji wiceprezesa Pekao

Właściciel e-dowodu z pomocą odpowiedniego czytnika może cyfrowo podpisywać umowy oraz inne dokumenty. Ostatnio zadebiutowała także aplikacja eDO App, przygotowana przez Polską Wytwónię Papierów Wartościowych, która umożliwia odczytanie danych z nowego dowodu za pomocą smartfona z systemem Android oraz czujnikiem zbliżeniowym (NFC).

Na początku kwietnia mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Pekao umożliwił swoim klientom firmowym podpisywanie w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 umów dotyczących szerokiego spektrum produktów, jak rachunki bankowe, karty, kredyty, gwarancje czy akredytywy. Bank honoruje w tym przypadku podpisy elektroniczne służące do identyfikacji i uwierzytelnienia użytkownika w systemie PekaoBiznes24, nie tylko podpisy kwalifikowane.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies