Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy uczestnik systemu Qlips. Bank Pekao wdrożył usługę do systemu internetowego i aplikacji PeoPay. 

Za pomocą nowego rozwiązania klienci Banku Pekao mogą łatwiej zarządzać stałymi opłatami

Bank Pekao udostępnił klientom korzystającym z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej PeoPay usługę Qlips. To system opracowany pod auspicjami Związku Banków Polskich i wykorzystujący infrastrukturę Invoobill 2.0 KIR-u. Umożliwia łatwe zarządzanie stałymi opłatami takimi jak np. faktury za energię elektryczną, komórki czy telewizję kablową. Serwis cashless.pl kilka tygodni temu zapowiadał to wdrożenie, o czym mogliście przeczytać w tekście Usługa Qlips prawdopodobnie w ofercie Pekao jeszcze przed wakacjami. Zobaczcie, do czego może się przydać.

Przeczytajcie także: Pekao udostępni systemu Qlips

Jak działa Qlips? Wystawca faktury, a więc np. telekom wysyła informację o płatności danego klienta bezpośrednio do systemu jego bankowości elektronicznej. Ten po zalogowaniu na konto zobaczy wysokość oraz termin płatności. Jednym kliknięciem może uregulować należność. Użytkownicy systemu Qlips mogą także aktywować usługę płatności automatycznych, a wówczas rachunki będą regulować się same w odpowiednich terminach.

Przeczytajcie także: Pekao potwierdza: Qlips w ofercie już od czerwca

Wydaje się, że Qlips ma duży potencjał, jednak barierą w jego rozwoju jest wciąż mała liczba podmiotów, które za jego pośrednictwem wysyłają informację o płatnościach. Najbardziej znaną firmą wystawiającą masowo faktury i uczestniczącą w systemie Qlips jest Orange. Warto też dodać, że na rynku dostępne są rozwiązania konkurencyjne, takie jak system Moje Usługi wprowadzony przez ING.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies