Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ułatwienia w Pekao dla klientów firmowych. Umowy można podpisywać zdalnie

Przed Pekao podobne rozwiązania wprowadziły dwa inne banki, czyli mBank i ING

Szerząca się pandemia koronawirusa przyspieszyła wdrożenia wielu cyfrowych procesów w bankach. Dotyczy to m.in. zasad podpisywania umów przez klientów korporacyjnych. Okazuje się, że w wielu sytuacjach, w których dotychczas potrzebna była wizyta w oddziale banku, bardzo szybko daje się wprowadzić zdalne sposoby załatwiania spraw. Dowodzić tego może dzisiejszy komunikat Pekao.

Przeczytajcie także: Alior aktualizuje bankowość elektroniczną

Od teraz w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 klienci firmowi banku mogą na odległość podpisać umowy dotyczące szerokiego spektrum produktów, jak rachunki bankowe, karty, kredyty, gwarancje czy akredytywy. Proces obejmuje umowy, które mogą być zawierane lub zmieniane w formie pisemnej, w tym również pod rygorem nieważności. Bank Pekao honoruje podpisy elektroniczne służące do identyfikacji i uwierzytelnienia użytkownika w systemie PekaoBiznes24, nie tylko podpisy kwalifikowane.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku dyspozycji klient przygotowuje dokument, podpisuje go w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 za pomocą posiadanych narzędzi takich jak np. token i przekazuje do realizacji. W przypadku umów lub aneksów Pekao przekazuje klientowi przygotowane dokumenty, a on następnie odsyła podpisaną elektronicznie (np. tokenem) dokumentację.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza konto na selfie

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie niedawno wprowadził mBank. Mogliście przeczytać o tym w tekście mBank uruchamia nowe procesy do obsługi dużych klientów. Wszystkie umowy mogą podpisywać zdalnie. Udostępnieniem tego rodzaju procesów już jakiś czas temu chwalił się także ING Bank Śląski.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies