Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzięki nim podpis elektroniczny ma szansę trafić pod strzechy. mSzafir nominowany do tytułu Projekt Fintech 2020

Projekt Fintech to jedna z czterech kategorii fintechowych nagród cashless.pl

mSzafir to nowa generacja kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Kwalifikowanego, czyli prawnie równego podpisowi odręcznemu. Sam Szafir w ofercie KIR-u był już od wielu lat. Jednak, aby można było z niego skorzystać, potrzebne było dodatkowe urządzenie, co stanowiło sporą barierę w popularyzacji tego rozwiązania. mSzafir, dzięki wykorzystaniu chmury obliczeniowej, został pozbawiony tej wady.

Dodatkowo aby zacząć korzystać z podpisu mSzafir, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy otworzyć stronę internetową mszafir.pl i wybrać jedną z opcji, różniących się liczbą możliwych do podpisania dokumentów i ceną. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość, co można zrobić za pomocą oferowanego przez PKO rozwiązania e-Tożsamość dostępnego w serwisie transakcyjnym iPKO. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nad udostępnieniem podobnej usługi pracują już także ING i Pekao.

Przeczytajcie także: KIR i PKO uruchamiają mSzafir

Można więc zaryzykować, że dzięki mSzafirowi elektroniczny podpis kwalifikowany ma szansę trafić pod strzechy, co zadecydowało o nominowaniu tej usługi do tytułu Projekt Fintech 2020. Przypomnę, że do tej nagrody nominowane są przedsięwzięcia fintechowe, wprowadzone w ostatnich miesiącach przez tradycyjne instytucje finansowe. Wśród nominowanych do tego tytułu w tym roku znajdują się także Moje Usługi wdrożone przez ING. W następnych dniach opiszę kolejnych trzech nominowanych.

Jak wspomniałem Projekt Fintech, to jedna z czterech kategorii fntechowych nagród cashless.pl. Pozostałe to Fintech Roku (dla firm z największymi sukcesami w ostatnich 12 miesiącach), w której nominowano Autenti, Banqware, Blik, Cashy i PayPo, Fintech Future (dla fintechu o największym potencjale na przyszłość), w której nominowano Autopay, Boomerun, ePerę, Soft POS Payarto i ZEN, oraz Osobowość Fintech (dla osoby o największym wpływie na polską branże fintech).

Przeczytajcie także: Neontri chwali się swoim udziałem w projekcie mSzafir

Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Pierwsza mapa została opublikowana w 2018 r. Partnerem projektu jest fundacja Fintech Poland. Zazwyczaj prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 22 czerwca.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies