Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Pay Ukraine zmienia nazwę na Spoko i zapowiada ekspansję na nowe rynki

Firma umożliwia wysyłanie pieniędzy w dolarach, euro, złotówkach czy funtach i odbieranie ich w lokalnej walucie

Pay Ukraine, fintech założony w Polsce przez dwóch Białorusinów, Evgenija Chamtonau i Aliaksandra Horlacha, ma już 100 tys. klientów. Dotąd firma kierowała swoje usługi przede wszystkim do mieszkających w Polsce Ukraińców. Teraz chce dotrzeć do imigrantów różnych narodowości mieszkających w Europie Zachodniej i dlatego zmienia nazwę na Spoko.

Przeczytajcie także: PayUkraine z funduszami na dalszy rozwój. Fintech pozyskał 4 mln zł

Aplikacja Pay Ukraine umożliwia natychmiastowe przelewy międzynarodowe. Wśród zalet tego rozwiązania fintech wskazuje na korzystny kurs wymiany walut, stałą prowizję oraz proste zasady użytkowania. I to ma się nie zmienić. Jednak firma chce zaistnieć na innych rynkach. Będzie można przesyłać pieniądze do 86 krajów, wśród których znajdą się m.in.: Indie, Filipiny, Pakistan, Nigeria, Brazylia czy byłe republiki radzieckie. Platforma zaoferuje przelewy bezgotówkowe z karty na kartę (z wykorzystaniem plastików Mastercarda i Visy), z karty na konto bankowe oraz za pomocą Blika.

Przeczytajcie także: PayUkraine umożliwia przelewy na Ukrainę z kilkunastu krajów

Co ciekawe, fintech pracuje nad opcją hybrydowego przelewania pieniędzy. Oznacza to możliwość dokonywania wpłat lub wypłat w placówkach handlowych czy na stacjach benzynowych. Taka usługa jest już oferowana w Indiach, gdzie Spoko umożliwia zarówno wysyłanie pieniędzy na dowolny rachunek bankowy, jak i wypłatę gotówki w jednym z 5,5 tys. lokalnych sklepów. Twórcy podkreślają, że w ten sposób można lepiej przystosować się do specyfiki konkretnego rynku. Nowa marka początkowo ma być promowana głównie wśród osób pochodzących z Indii i Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce, Niemczech, Włoszech oraz Rosji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies