Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pandemia nie wystraszyła fintechowych jednorożców. Do ich grona dołączył Judo Bank

W trzech rundach finanswoania startup pozyskał 770 mln dolarów

Judo Bank poinformował, że w ostatniej rundzie finansowania pozyskał 230 mln dolarów – donosi serwis Finextra. Łącznie, w trzech rundach, startup miał zdobyć 770 mln dolarów, co pozwoliło mu wejść do elitarnego grona jednorożców, czyli młodych firm wycenianych na ponad jeden miliard dolarów. Na osiągnięcie tego sukcesu twórcy startupu nie potrzebowali wiele czasu – został założony niewiele ponad dwa lata temu.

Przeczytajcie także: Pandemia koronawirusa wstrząśnie branżą fintech

Nowy jednorożec działa w Australii, gdzie skupił się na świadczeniu usług dla małych i średnich przedsiębiorstw, głównie udzielaniu im pożyczek. Bank cieszy się dużym zaufaniem klientów firmowych (ma ich kilkuset) i inwestorów m.in. z uwagi na osoby stojące za tym projektem – to byli szefowie National Australia Bank, czyli jednej z największych instytucji finansowych w Australii. W gronie podmiotów, które zainwestowały w fintech, znaleźć można Ironbridge, Myer Family Investments, Abu Dhabi Capital Group czy OPTrust.

Przeczytajcie także: Kreditech zmienia nazwę na Monedo

Kolejna udana runda finansowania w branży fintech stanowi ciekawą informację z uwagi na obecne zawirowania gospodarcze. Inwestorzy sięgnęli do kieszeni mimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Co ciekawe niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech Robinhood pozyskał 280 mln dolarów finansowania, a firma Galileo została przejęta przez amerykańską spółkę SoFi za 1,2 mld dolarów. Sytuacja nie jest jednak jednoznaczna. W tym samym czasie dotarły wieści o brytyjskim fintechu Monese, który rewiduje plany inwestycyjne i przygotowuje się do zwolnień. Z kolei szkocki Bó tworzony przez Royal Bank of Scotland został całkowicie zamknięty.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies