Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech a koronawirus: Monese rewiduje plany inwestycyjne i prawdopodobnie zwolni część pracowników

Brytyjski fintech Monese o połowę zredukował kwotę, jaką chce pozyskać w trakcie zbliżającej się rundy inwestycyjnej

Kilka tygodni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat przyszłości branży fintech w kontekście pandemii koronawirusa. Część ekspertów wieszczyła wówczas, że młode firmy świadczące nowoczesne usługi finansowe mogą mieć trudności w utrzymaniu tempa pozyskiwania klientów i kapitału na dalszych rozwój. Wydaje się, że te prognozy mogą się ziścić. Przynajmniej jeśli chodzi o plany jednego z najbardziej znanych fintechów w Europie, czyli brytyjskiej spółki Monese.

Przeczytajcie także: Monese wprowadza płatności mobilne dla klientów z Polski

Jak donosi serwis Financial News, Monese zrewidowało właśnie o połowę plany związane ze zbliżającą się rundą finansowania. Pierwotnie Monese chciało pozyskać nawet 100 mln funtów od nowych inwestorów i przeznaczyć pieniądze na dalszą ekspansję międzynarodową. Teraz spółka liczy, że wesprą ją jej dotychczasowi udziałowcy, wśród których znajduje się m.in. amerykański potentat PayPal. Monese zmienia też plany inwestycyjne.

Przeczytajcie także: Monese rozwija usługę Skarbonki

Z nieoficjalnych informacji Financial News wynika, że w nowych okolicznościach startup skoncentruje się na rozwoju swoich systemów informatycznych. Prawdopodobnie zamknie swoje portugalskie biuro i zwolni kilkadziesiąt zatrudnionych tam osób. Rzecznik Monese powiedział, że byłoby dziwne, gdyby reprezentowana przez niego firma nie podjęła w obecnej sytuacji restrukturyzacyjnych działań. Nie chciał jednak zdradzić, jakie konkretnie decyzje zostaną podjęte, gdyż podlega to obecnie analizie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies