Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay jeszcze bardziej dostępne w Polsce. Od teraz także dla użytkowników kart Monese

Płatności mobilne Google Pay oferowane są na polskim rynku już przez 25 różnych wydawców kart

Na stronie internetowej poświęconej usłudze Google Pay w Polsce pojawiła się informacja, że od teraz korzystać z niej mogą także użytkownicy wszystkich kart wydanych polskim klientom przez brytyjski fintech Monese. Podobną informację znajdziecie także na polskojęzycznej stronie firmy Monese. Wcześniej spółka zaoferowała już konkurencyjne płatności Apple Pay.

Przeczytajcie także: Nowy cennik od Monese

Monese to brytyjski startup fintechowy, który umożliwia założenie konta w Wielkiej Brytanii lub krajach strefy euro bez posiadania tam stałego adresu. Spółka otrzymała od brytyjskiego nadzoru licencję instytucji pieniądza elektronicznego i działa od 2015 r. Klientów z Polski obsługuje od początku 2018 r. Kilka tygodni temu Monese wprowadziło nowy cennik, w tym bezpłatny pakiet Simple z darmową kartą debetową.

Przeczytajcie także: Szef Monese o polskim rynku

Natomiast płatności Google Pay stają się standardem na polskim rynku. Obecnie znajdują się w ofercie już 25 różnych wydawców kart. Wśród nich znajdują się więc przede wszystkim banki takie jak Alior, BNP Paribas, Getin, mBank, ING czy Santander. Spośród największych banków rozwiązaniu opierają się właściwie tylko Millennium, Pekao i PKO. Płatności Google Pay oferowane są także przez fintechy takie jak Revolut czy wydawców prepaidów jak Edenred i Sodexo oraz banki spółdzielcze.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies