Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karty wydane przez bank Santander już gotowe na wyższy limit płatności bez PIN. Część klientów będzie musiała aktywować usługę

Nim zrobił to Santander, gotowość do podwyższonego limitu zgłosiły już PKO i Bank Pocztowy

Santander poinformował przed chwilą w komunikacie prasowym, że wydane przez niego karty są już przygotowane do podwyższonego do 100 zł limitu na płatności bez PIN-u. Dotyczy to zarówno kart z logo Mastercard jak i Visa. Santander pisze przy tym, że posiadacze tych pierwszych nie będą musieli nic robić, aby korzystać z podwyższonego limitu. Natomiast właściciele kart Visy, by aktywować wyższy limit, powinni wykonać dowolną transakcję stykową, czyli włożyć kartę do bankomatu lub terminala i np. zapłacić lub wypłacić gotówkę.

Przeczytajcie także: Banki podnoszą limity na płatności bez PIN

Santander jest trzecim bankiem na polskim rynku, który zgłosił gotowość wydanych przez siebie plastików do podwyższonego limitu płatności bez autoryzacji kodem na terminalu sprzedawcy. Przypomnę, że wczoraj jako pierwsze ogłosiły to PKO oraz Bank Pocztowy. Więcej na ten temat w tekście Płatności bez PIN do 100 zł. PKO i Pocztowy już gotowe, by w swoich kartach stosować nowy limit.

Aby móc płacić bez PIN do 100 zł, nie wystarczy korzystać z przygotowanej do tego karty. Odpowiednio zaktualizowany musi być także terminal płatniczy, w którym taka płatność jest akceptowana. Operatorzy urządzeń zmiany będą mogli wprowadzić dziś i jutro, gdy wejdą w życie przygotowane w trybie przyspieszonym regulacje Mastercarda i Visy.

Przeczytajcie także: eService testuje płatności bez PIN do 100 zł

Przypomnę, że pierwotnie podniesienie limitu na płatności bez PIN z obowiązującego obecnie na poziomie 50 zł do 100 zł planowano na jesień 2020 r. Przyspieszenie przeprowadzenia tego procesu zainicjował w ubiegłym tygodniu przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski. W reakcji na to organizacje płatnicze szybko przyjęły regulacje dla wydawców i agentów rozliczeniowych, umożliwiające podniesienie limitu już w tym tygodniu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies