Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Digital Fingerprints w gronie najbardziej obiecujących startupów z dziedziny cyberbezpieczeństwa

Startup, w który zainwestował mBank, rozwija system uwierzytelniania bazujący na biometrii behawioralnej

EU-Startups.com, jeden z najważniejszych portali internetowych zajmujących się sektorem startupów w Europie, umieścił polską firmę Digital Fingerprints w zestawieniu 10 najbardziej obiecujących biznesów z segmentu cyberbezpieczeństwa, które należy śledzić w 2020 roku. Wcześniej rozwiązaniami młodej firmy zainteresowały się mBank oraz ING.

Przeczytajcie także: Przyspieszenie podniesienia limitu na płatności bez PIN do 100 zł. Jest zgoda Visy

Digital Fingerprints powstał trzy lata temu, a założycielami byli Mateusz Chrobok, Sebastian Czarnota oraz Konrad Jopek. Startup oferuje rozwiązania uwierzytelniające wykorzystujące biometrię behawioralną oraz sztuczną inteligencję. Bazując na interakcji człowieka z komputerem, czyli sposobie, w jaki używana jest np. mysz, klawiatura czy touchpad, firma ma zapewniać ciągłe uwierzytelnienie.

Pod koniec 2018 roku rozwiązanie oferowane przez Digital Fingerprints wdrożono w mBanku (startup znajduje się w portfelu mAcceleratora, funduszu założonego przez mBank), a na początku tego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że z testami usługi ruszył bank ING. Z pomocą tego narzędzia instytucja chce analizować zachowanie klientów podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Skonstruowany na tej podstawie profil użytkownika ma pozwolić wykryć w przyszłości oszusta, który spróbuje dostać się do e-bankowości klienta.

Przeczytajcie także: Mastercard zezwolił na podniesienie limitu płatności bez PIN

Digital Fingerprints to jedyny polski startup wyróżniony przez EU-Startups.com. Na liście znalazły się jeszcze firmy z Hiszpanii (Arengu), Francji (Datadome), Islandii (Authenteq), Niemiec (Passbase) oraz Szwajcarii (Immuniweb). Aż cztery pozycje zajęły biznesy brytyjskie, ulokowane w Londynie: Red Sift, Right of Reply, Senseon oraz OutThink. Działający od 2010 roku i śledzony przez setki tysięcy osób EU-Startups.com podkreśla, że silna pozycja Wielkiej Brytanii w zestawieniu nie jest dziełem przypadku – państwo to odgrywa dzisiaj ważną rolę w rozwoju cyberbezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies