Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Celem cyberataków z koronawirusem w tle także firmy. Uwaga na fałszywe oferty maseczek i płynów kierowane do biznesu

Służby bezpieczeństwa w bankach donoszą o wzmożonej aktywności przestępców wykorzystujących obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Od kilku dni bankowcy informują swoich klientów o wzmożonych atakach wymierzonych w osoby korzystające z bankowości internetowej. Okazuje się jednak, że narażeni na nie są nie tylko klienci indywidualni. Biuro prasowe mBanku zwróciło uwagę, że również firmy powinny ostrożniej niż zwykle obchodzić się z elektronicznymi narzędziami finansowymi.

Przeczytajcie także: Uwaga na SMS-y z resortu zdrowia z koronawirusem w tle

Jak się dowiaduję, bankowcy zidentyfikowali masową wysyłkę wiadomości e-mail, w których do firm każdej w zasadzie wielkości kierowana jest fałszywa oferta sprzedaży maseczek, środków dezynfekujących czy innych produktów mających chronić pracowników przed koronawirusem. Autorem takiego spamu są przestępcy, którzy starają się nakłonić odbiorców wiadomości do szybkiej wpłaty środków celem zarezerwowania produktów, których zapasy szybko się wyczerpują. Oczywiście tak opłacone zamówienia nigdy nie zostaną zrealizowane.

Uważajcie więc, jeżeli macie firmę lub odpowiadacie za zaopatrzenie u swojego pracodawcy i poszukujecie materiałów higienicznych. Nim złożycie zamówienie i przelejecie pieniądze, sprawdźcie, czy oferent sprzedający Wam takie produkty na pewno istnieje i jakie są o nim opinie w internecie.

Przeczytajcie także: NBP nie przejął pieniędzy Polaków

Tymczasem w zasadzie co kilka godzin pojawiają się nowe ataki na klientów indywidualnych korzystających z bankowości internetowej. W ciągu dwóch ostatnich dni w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o spamie phishingowym informującym o przekazaniu oszczędności do rezerw banku centralnego oraz gwarantowanej pomocy żywieniowej z resortu zdrowia. Pojawiła się także wysyłka e-maili z informacją o możliwości szczepienia na koronawirusa. Wspólnym elementem wszystkich tych ataków jest nakłanianie do zalogowania się na rachunek przez fałszywą stronę banku, do której prowadzi link zawarty w wiadomościach.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies