Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Efekt fuzji z Euro Bankiem. Millennium zamknie w tym roku 60 placówek

Bank Millennium zamierza też redukować liczbę pracowników. W I kw. bieżącego roku o 260 osób

Bank Millennium poinformował dziś o planowanych na ten rok działaniach związanych z optymalizacją kosztów po połączeniu z Euro Bankiem. Wśród nich jest m.in. zamknięcie 60 oddziałów. W związku z tym Millennium zamierza też zredukować liczbę zatrudnionych przez siebie ludzi – w I kw. 2020 r. o 260 osób. Połączona sieć placówek Euro Banku i Millennium liczy ok. 600 oddziałów.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadził agregację kont

W dzisiejszej informacji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych osiągniętych w IV kw. ub. roku Millennium chwali się też przyrostem klientów oraz wzrostem zainteresowania swoimi usługami cyfrowymi. W znacznym stopniu ma to związek z fuzją z Euro Bankiem. I tak w ub. roku liczba klientów Millennium wzrosła do 2,6 mln (o 734 tys. w stosunku do końca 2018 r.). Z tego 494 tys. to klienci byłego Euro Banku. Na koniec 2019 r. z bankowości internetowej korzystało 1,8 mln klientów (wzrost o 32 proc.) a z aplikacji mobilnej – 1,41 mln (wzrost o 44 proc.). Liczba transakcji Blikiem wzrosła o 99 proc. a kart aktywowanych w technologii HCE – aż o 362 proc.

Przeczytajcie także: Biała lista dostępna w systemie Millennium

Fuzje i przejęcia to jedna z dwóch najważniejszych przyczyn zmniejszenia liczby placówek oraz zatrudnienia w bankach. Drugą jest oczywiście zmiana nawyków klientów w sposobie korzystania z usług banków. Coraz więcej czynności wykonują samodzielnie, korzystając z elektronicznych kanałów kontaktu z bankiem takich jak serwis internetowy i aplikacja mobilna. Stąd silny spadek sieci placówek bankowych i zatrudnienia w bankach w ostatnich latach. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że w listopadzie ub. roku banki miały 12,5 tys. placówek, o ok. 1,2 tys. mniej niż dwa lata wcześniej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies