Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium jako drugi bank na rynku udostępnił białą listę podatników w serwisie internetowym

Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas przy zlecaniu codziennych przelewów

Bank Millennium poinformował o wprowadzeniu nowego rozwiązania w bankowości elektronicznej. Jej użytkownicy mogą teraz sprawdzać rachunki kontrahenta pod kątem ich obecności na białej liście podatników VAT. Zrobią to bezpośrednio w formularzu przelewu. Bank zaznacza, że nowa usługa została wprowadzona w odpowiedzi na sygnały płynące od klientów, którzy muszą poświęcać tym czynnościom sporo czasu. Teraz wystarczy zaznaczyć opcję "Sprawdź Białą Listę" w formularzu przelewu, by otrzymać niezbędne dane.

Przeczytaj także: Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami

Ministerstwo Finansów uruchomiło białą listę podatników VAT we wrześniu 2019 roku. Wedle przepisów ustawy wdrażającej to rozwiązanie, od 1 stycznia 2020 roku wszystkie przelewy z tytułu transakcji powyżej 15 tys. zł muszą być sprawdzane pod kątem obecności rachunku bankowego kontrahenta w gronie zweryfikowanych przez organy podatkowe. Jeśli środki trafią na rachunek, który nie widnieje na liście, wydatku nie będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Przeczytaj także: Millennium i Pocztowy dostały od KNF zwolnienie z tzw. opcji fallback

Warto dodać, że w przypadku zleceń wysłanych w serwisie internetowym Millennium na rachunki spoza rejestru, klient może wygenerować dokumenty z zawiadomieniem o transakcji (wymagane prawem) skierowanym do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Millennium to kolejny bank, który zdecydował się na wdrożenie usługi tego typu. Wcześniej białą listę podatników VAT udostępnił w bankowości elektronicznej PKO.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies