Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon chce umożliwić klientom płacenie… dłonią. W projekt zaangażowana ma być Visa

Amerykański gigant e-handlu ma też prowadzić rozmowy na ten temat z Mastercardem

Potentat e-commerce złożył wniosek patentowy dotyczący bezstykowego systemu identyfikacji biometrycznej. Chodzi o terminal, który pozwoli zweryfikować tożsamość na podstawie skanu dłoni. Oprócz Mastercarda, pomysłem mają być zainteresowane JPMorgan oraz Wells Fargo.

Przeczytajcei także: Amazon wprowadza płatności gotówką dla kupujących online

Doniesienia te pochodzą z The Wall Street Journal. Tytuł przekonuje, że Amazon chce umożliwić klientom łączenie danych kart płatniczych z dłonią. Miałoby do tego dochodzić w sklepach, podczas pierwszych zakupów. Tym samym, przy kolejnej wizycie w danym obiekcie czy sieci, nie będzie już potrzebna karta płatnicza albo smartfon z Google Pay czy Apple Pay – wszystko zostanie załatwione przy użyciu dłoni, która stanie się także kartą lojalnościową.

Amazon miałby udostępnić swoje rozwiązanie innym firmom, ale informacje dotyczące zakupów mogłyby trafiać do jego chmury. W ten sposób korporacja uzyskałaby mnóstwo danych na temat zwyczajów zakupowych rzeszy klientów. A to z pewnością wzbudzi spore obawy części osób i instytucji. Pojawiają się także pytania w zakresie gwarancji bezpieczeństwa i kradzieży tożsamości.

Przeczytajcie także: Nike i Ikea kończą współpracę z Amazonem

Korporacja Jeffa Bezosa kolejny raz może pokazać, że nie zamierza poprzestawać na rozwoju swojej platformy e-handlu. Po przejęciu sieci supermarketów Whole Foods, uruchamieniu kolejnych sklepów Amazon Go i doniesieniach na temat wprowadzenia zakupów bezgotówkowych w innych miejscach, najwyraźniej przyszedł czas na poważne eksperymenty z biometrią.

Co ciekawe, już w ubiegłym roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że frima Jeffa Bezosa prawdopodobnie testuje nowe rozwiązanie biometryczne: zamiast analizy linii papilarnych czy struktury naczyń krwionośnych, skupiono się na rozpoznawaniu kształtu ludzkiej dłoni.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies