Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nike i Ikea kończą współpracę z Amazonem. Ich śladem mogą pójść inne firmy

To może być duży cios w amerykańskiego potentata rynku e-commerce

Najpierw Nike, niedługo później Ikea – dwie wielkie firmy ogłosiły, że przestaną sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem Amazona. Sportowa marka tłumaczy to chęcią budowania bezpośredniej i osobistej relacji z klientami. Natomiast szwedzka sieć, która przez Amazona oferowała przede wszystkim niewielkie towary, np. drobne wyposażenie kuchni, nie podała powodów zakończenia współpracy.

Przeczytajcie także: Amazon rozwija koncept sklepów bezobsługowych

Zdaniem niektórych komentatorów decyzje obu potentatów nie powinny dziwić – korporacje chcą odzyskać kontrolę nad swoimi markami i korzystać w pełni ze swojego potencjału. Promowanie strony Nike.com jako miejsca, w którym można zrobić zakupy, pozwala nie tylko więcej zarobić, ale też umożliwia eksponowanie własnego logo. Amazon daje dostęp do wielkiej grupy klientów, jednak wiąże się to z kosztami (nie tylko finansowymi), które najwyraźniej okazały się zbyt duże.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza koncept smart

Wydaje się całkiem prawdopodobne, że na tych dwóch korporacjach sprawa się nie skończy i kolejni partnerzy odejdą od amerykańskiego giganta handlu online. A ostatnio coraz bardziej także offline – w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać niedawno, że na początku 2020 roku Amazon może wystartować z bezgotówkowymi i całkowicie bezobsługowymi supermarketami. Więcej na ten temat w tekście Amazon rozwija koncept sklepów bezkasowych. Wkrótce mogą powstać duże markety Amazon Go.

Źródło: retaildetail.eu

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies