Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie banki z nagrodami od Efmy

W trzeciej edycji prestiżowego plebiscytu, Blik został uznany za najlepszą innowację w płatnościach. Wśród nagrodzonych także Idea Bank i mBank

W konkursie nagradzane są najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty wdrażane w świecie usług finansowych. Projekt „Od IKO do Blika" pokonał 52 konkurentów z całego świata w kategorii, w której oceniano innowacje płatnicze.

Nagrody przyznane zostały już po raz trzeci przez Efmę, czyli organizację zrzeszającą ponad 3,3 tys. instytucji finansowych ze 130 krajów oraz firmę Accenture, specjalizującą się w konsultingu, nowoczesnych technologiach i outsouricingu. W plebiscycie na najlepszą innowację płatniczą głosowali członkowie zarządów największych banków.

Przeczytajcie także: Blik rośnie powoli

Projekt, zgłoszony do konkursu przez PKO, polegał na przekształceniu płatności IKO w otwarty system płatniczy Blik. Z tych pierwszych mogli korzystać tylko klienci PKO. Blik dostępny jest dla klientów sześciu dużych polskich banków.

Kod Blik można wygenerować w aplikacji swojego banku i za jego pomocą dokonać płatności w tradycyjnym sklepie lub podczas zakupów internetowych. Umożliwia on także wypłatę gotówki z bankomatu. Wygenerowany kod należy wpisać lub podać sprzedawcy, a następnie potwierdzić transakcję w aplikacji.

Przeczytajcie także: Billon wreszcie wystartował

Jak na razie Blik oferowany jest przez instytucje, które brały udział w powstaniu zarządzającej systemem spółki Polski Standard Płatności. Mowa o Aliorze, Millenium, BZ WBK, ING, mBanku i wspominanym PKO BP. Obecnie korzysta z Blika ponad milion użytkowników. Jeszcze w tym roku do systemu mają przystąpić Getin Bank i neoBank.

Wśród instytucji, nagrodzonych przez Efmę znalazły się jeszcze dwa inne banki z Polski, czyli mBank i Idea Bank. Ten pierwszy zajął drugie miejsce w kategorii „Najlepszy nowy produkt lub usługa" a Idea Bank zwyciężył w kategorii „Sprzedaż cyfrowa".

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies