Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwszy ofiaromat już pracuje w lubelskiej archikatedrze. Zobaczcie jak wygląda

Urządzenie umożliwia zbieranie datków na kilka różnych celów, m.in. na misje i działalność statutową Caritasu

Rzecznik prasowy Archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcza poinformował przed chwilą na Twitterze o uruchomieniu w tamtejszej archikatedrze pierwszego ofiaromatu. Prawdopodobnie jest to pierwsze tego typu urządzenie działające w Polsce. Lubelski ofiaromat wygląda tak:

Ofiaromat umożliwia osobie chcącej złożyć bezgotówkowo datek wybór celu, na jaki zamierza przekazać pieniądze. Mogą więc to być np. misje, działalność statuowa Caritasu czy potrzeby własne parafii.

Jak widzicie, ofiaromat to nic innego jak terminal z ekranem dotykowym z zainstalowaną odpowiednią aplikacją płatniczą i umieszczony w okolicznościowym, metalowym pudełku. Nie jest więc to w pełni profesjonalne urządzenie. Niemniej wdrożenie należy zauważyć choćby z tego powodu, że jest to prawdopodobnie pierwszy działający ofiaromat w Polsce.

Przeczytajcie także: W jednej z lubelskich parafii ma stanąć ofiaromat

O tym, że władze lubelskiej archidiecezji zamierzają uruchomić tego rodzaju urządzenie, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już kilka dni temu w tekście W jednej z lubelskich parafii ma stanąć ofiaromat. Zobaczcie, jak może wyglądać. Na razie nie wiem, jaka firma stoi za lubelskim ofiaromatem.

Przeczytajcie także: Kościół też chce być bezgotówkowy

Natomiast bardziej profesjonalnego ofiaromatu, zwanego też donacjomatem czy datkomatem, można spodziewać się, gdy światło dzienne ujrzy projekt realizowany wspólnie przez Mastercard i Caritas. Obie instytucje zapowiedziały jego realizację podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Z moich informacji wynika także, że nad projektem podobnego urządzenia, umożliwiającego zbieranie "na tacę", pracuje m.in. firma SumUp.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies