Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sekcja społecznościowa, większe możliwości w Strefie Marek i… wyższe prowizje. Styczniowe zmiany na Allegro

Podwyżki prowizji obejmą produkty z kategorii Motoryzacja oraz Obuwie

Operator platformy Allegro przygotował kilka zmian, które wejdą w życie na początku 2020 roku. Jedną z nich jest nowa przestrzeń do komunikacji dla sprzedających i klientów. W Społeczności Allegro będzie można zadawać pytania, prosić o pomoc i wymieniać się doświadczeniami. Firma ma wkrótce podać więcej szczegółów na temat tego narzędzia. Na razie wiadomo, że będzie korzystać z rozwiązań firmy Khoros.

Sprzedających na kontach niefirmowych może ucieszyć informacja, że przedłużony zostanie tzw. okres przejściowy związany z uruchomieniem Allegro Lokalnie. Objęte nim osoby mogą wystawiać produkty na allegro.pl i starać się o zwrot prowizji do 30 czerwca 2020 roku. Z kolei sprzedający w Strefie Marek Allegro w kategoriach Ogłoszenia motoryzacyjne, Nieruchomości, Usługi, Wakacje będą mogli pokazywać adresy stron internetowych na zdjęciach, nagłówkach oraz banerach nad listami ofert.

Przeczytajcie także: Kolejne podwyżki prowizji Allegro

A co z prowizjami? Ulegną zmianie w kategoriach Obuwie i Motoryzacja. W tym drugim maksymalna kwota prowizji od sprzedaży wzrośnie z 50 do 70 zł. Nie dotyczy to podkategorii o nazwie Pozostałe, w której usuwana jest maksymalna kwota prowizji (obecnie wynosi 50 zł). Po zmianach będzie to 10 proc. W kategorii Akcesoria samochodowe prowizja wzrasta z 8 do 9 proc. (nie więcej niż 70 zł). Nie dotyczy to Elektroniki samochodowej; Dywaników; Piór wycieraczek; Pokrowców i Żarówek.

Zmiany zawitają też do kategorii Części samochodowe; Części do maszyn; Części do innych pojazdów; Części motocyklowe. Prowizja będzie wynosić 9 proc. dla przedmiotów, których wartość nie przekracza 50 zł oraz 4,5 zł + 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość przekracza wspomnianą sumę. Prowizja w tych kategoriach ma górny limit – 70 zł. Oznacza to podwyżkę z obecnych 8 proc. i maksymalnych 50 zł.

Przeczytajcie także: Carrefour wprowadzi swoją ofertę na Allegro

Wzrost prowizji czeka także wszystkie kategorie Obuwie w dziale Sport i turystyka oraz Obuwie sportowe Damskie i Męskie. Z obecnych 10 proc. zmienią się one na 12 proc. dla przedmiotów o wartości do 100 zł i na 12 zł + 6 proc. od nadwyżki ponad 100 zł, gdy suma będzie większa. Kolejny wzrost, tym razem z 10 na 11 proc. czeka sprzedających w kategorii Obuwie w dziale Dziecko.

Na podwyżki z 9 lub 10 proc. na 12 proc. dla przedmiotów o wartości do 100 zł oraz 12 zł + 8 proc. od nadwyżki ponad 100 zł należy się też przygotować w następujących podkategoriach w różnych działach: Dom i Ogród - Narzędzia - Odzież ochronna i robocza – Obuwie; Motoryzacja - Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Odzież i obuwie robocze – Obuwie; Firma - Przemysł - Odzież robocza i BHP - Odzież – Obuwie; Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki – Obuwie; Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Ślub i wesele - Obuwie ślubne; Zdrowie - Erotyka - Obuwie erotyczne; Zdrowie - Wyposażenie szpitali i gabinetów - Odzież i obuwie medyczne - Obuwie medyczne.

Przeczytajcie także: Od listopada nowy abonament dla sprzedawców na Allegro

Allegro przyzwyczaiło już swoich klientów, że wprowadza dość regularnie podwyżki prowizji, co spotyka się ze słowami krytyki ze strony sprzedających. Udzielając komentarza do jednego z wcześniejszych tekstów cashless.pl na ten temat rzecznik Allegro Paweł Klimiuk stwierdził, że reprezentowana przez niego firma nie tylko podnosi, ale i obniża ceny w niektórych kategoriach. Uważa również, że zmiany te są wynikiem dostosowania oferty do aktualnej sytuacji rynkowej.

Operator platformy zapowiada ponadto poprawę usług związanych z płatnościami na Allegro dla sprzedających spoza Polski. W drugiej połowie lutego ma się zwiększyć częstotliwość wypłat dla sprzedawców z rachunkami w zagranicznych bankach lub innych instytucjach płatniczych. Dotyczy to m.in. kwot powyżej równowartości 10 tys. zł – po zmianach wypłata będzie zlecana następnego dnia roboczego (obecnie odbywa się to 1 i 14 dnia miesiąca).

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies