Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w ofercie Allegro. Od listopada m.in. nowy abonament dla sprzedawców oraz zmiany w cenniku

Allegro zapowiedziało też kilka mniejszych nowości, jakie znajdą się w ofercie od 5 listopada

Operator platformy Allegro opublikował dziś komunikat na temat zmian, jakie zamierza wprowadzić do swojej oferty na początku przyszłego miesiąca. Najważniejsza z nich dotyczy nowego narzędzia dla sprzedawców, a więc Abonamentu Profesjonalnego za 199 zł miesięcznie. Natomiast cena dotychczasowego Abonamentu nie zmieni się i wynosić będzie 39 zł.

Allegro pisze, że dokładniejsze szczegóły Abonamentu Profesjonalnego przekaże w oddzielnej korespondencji. Teraz zdradza tylko, że sprzedawcy w jego ramach będą mogli m.in. umieszczać swój logotyp w ofertach (obecnie opcja dostępna tylko dla uczestników VIP oraz sprzedających w Strefie Marek), bez dodatkowych opłat zyskają dostęp do planera kampanii Allegro Ads oraz do rozszerzonych statystyk sprzedaży w ramach usługi Trade Analytics.

Przeczytajcie także: PayPo znane z Allegro na liście instytucji płatniczych

Z informacji opublikowanej przez Allegro wynika ponadto, że firma wymaga aktualizacji danych przez sprzedających produkty lecznicze. – Chcemy, aby ich sprzedaż na Allegro przebiegała zgodnie z najwyższymi standardami, a kupujący mieli pewność, że kupują leki ze sprawdzonego źródła – czytam w komunikacie Allegro.

Operator platformy wprowadzi też nowe podkategorie: Zestawy elektronarzędzi wydzieloną z kategorii Narzędzia oraz Jacuzii wydzieloną z kategorii Baseny. Na następny rok, a więc do końca 2020 r. przedłużona została też ważność Programu Monetowego.

Ponadto zapowiedziano jeszcze kilka mniejszych nowości, a także zmiany do tabeli opłat i prowizji. Co ciekawe nie są to tylko podwyżki. I tak w kategoriach: Biżuteria damska; Biżuteria męska; Biżuteria dziecięca; Biżuteria Ślubna; Piercing; Odzież, Obuwie, Dodatki; Obuwie oraz Odzież (w ramach kategorii Dziecko); Bielizna i odzież erotyczna (w ramach kategorii Zdrowie) firma obniża opłatę za wyróżnienie w ofertach wielowariantowych. Po zmianie wyniesie ona 5,90 zł za 10 dni. Obecnie opłata wynosi 19 zł za 10 dni.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej płatności odroczonych na Allegro

Zmianie ulegają też opłaty za utrzymanie oferty w takich kategoriach jak: Kultura i rozrywka; Moda (z wyłączeniem kategorii Obuwie); Odzież (w ramach kategorii Dziecko); Uroda; Zdrowie opłata zmniejszy się z 10 do 5 groszy za 10 dni. Z kolei w kategoriach: Obuwie (w ramach kategorii Dziecko oraz Moda); Sport i turystyka; Supermarket opłata wzrośnie z 10 do 15 groszy.

W podkategoriach Felgi oraz Koła (w ramach kategorii Opony i felgi) prowizja od sprzedaży wzrośnie do 5 proc., maks. 70 zł (obecnie wynosi 4 proc., ale nie więcej niż 50 zł). Natomiast w kategorii Leki bez recepty Allegro zaprzestanie naliczania prowizji od sprzedaży, która obecnie wynosi 10 proc. Zamiast niej wprowadzi opłatę za wystawienie oferty, którą uzależni od ceny przedmiotu. Opłata wynosić będzie od 0,5 zł do 5 zł za 10 dni.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies