Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rkantor znika. Pojawi się GOkantor. Co to oznacza dla klientów?

Rebranding platformy do wymiany walut wynika z przejęcia Raiffeisen Polbanku przez BNP Paribas

Spółka BNP Paribas Solutions, właściciel Rkantora, informuje o zmianie nazwy serwisu na GOkantor. Jego nowa wersja ma być dostępna w pierwszej połowie 2020 roku. Dokładna data ma być znana za kilka tygodni. Oprócz nowej nazwy zmienić się ma także strona internetowa, która będzie zaprojektowana zgodnie z aktualnymi standardami.

Przeczytajcie także: Fuzja operacyjna w BNP Paribas już zakończona

Istotne jest to, że planowane zmiany nie będą wymagały od klientów żadnych dodatkowych czynności. Te same pozostaną numery rachunków oraz telefonów do kontaktu z operatorem serwisu, hasła do panelu użytkownika, adres siedziby spółki i jej dane rejestrowe. W mocy pozostają wszystkie ustalenia i warunki korzystania z usług Rkantor. Dotyczy to także braku konieczności zakładania konta w banku będącym nowym właścicielem platformy.

Przeczytajcie także: Kantor walutowy w bankomacie od banku spółdzielczego

Platforma Rkantor powstała w 2014 roku. Z jej usług mogą korzystać wszyscy zainteresowani, niezależnie od tego w jakim banku mają rachunek. Prowadząca serwis spółka BNP Paribas Solutions ma licencję krajowej instytucji płatniczej oraz własny oddzielny od bankowego system transakcyjny. Ta niezależność oznacza, że pieniądze do GOkantor mogą wpłacać np. klienci odwiedzający placówki Poczty Polskiej. Do ich dyspozycji są rachunki w 19 walutach. Oprócz tych najpopularniejszych na liście znaleźć można m.in. jena, rubla, forinta czy szwedzkie, duńskie i czeskie korony.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies