Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konta i karty klientów Raiffeisen Polbank już przeniesione do systemu BNP Paribas. Druga dziś fuzja bankowa zakończona

BNP Paribas poinformował o zakończeniu fuzji operacyjnej z Raiffeisen Polbankiem kilkanaście godzin przed planowanym terminem

Około godz. 15 w poniedziałek BNP Paribas poinformował na swoim profilu na Twitterze o zakończeniu fuzji operacyjnej, w trakcie której produkty klientów byłego Raiffeisen Polbanku przeniesiono na system GOonline. Działa już zarówno internetowy system transakcyjny jak i aplikacja mobilna GOmobile, za pomocą których swoimi rachunkami zarządzać mogą klienci exRaiffeisen Polbank. Fuzja operacyjna trwała więc krócej niż przewidywano. Pierwotnie przedstawiciele BNP Paribas uprzedzali, że proces ten może potrwać do wtorkowego poranka.

Przeczytajcie także: Będzie wiele wdrożeń technologii blockchain w polskich bankach

Konsekwencją zakończonej właśnie fuzji operacyjnej jest wyłączenie nie tylko internetowego systemu transakcyjnego byłego Raiffeisen Polbanku, ale także jego aplikacji Mobilny Portfel. Natomiast bez zmian pozostały numery rachunków bankowych i kart płatniczych, które pozostaną aktywne (zgodnie z datą ważności na karcie). Zmiany dotyczą również klientów biznesowych, przedsiębiorstw i korporacji korzystających do tej pory z systemu bankowości internetowej Online Biznes. Użytkownicy tego systemu zostali przeniesieni do systemu bankowości internetowej BiznesPl@net. Wyłączona też została aplikacja Mobile Biznes.

Przeczytajcie także: Euro Bank już wchłonięty przez Millennium

Połączenie Raiffeisen Polbanku z BNP Paribas to druga fuzja operacyjna, przeprowadzona tego weekendu w polskiej bankowości. Kilka godzin temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst o zakończonym też procesie przeniesienia na system Millennium produktów byłego Euro Banku. Ta fuzja również zakończyła się kilka godzin wcześniej niż planowano. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies