Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w ofercie Rkantoru. BNP Paribas wycofuje obsługę wypłat ze swoich oddziałów

Jak tłumaczy biuro prasowe BNP Paribas, decyzja jest konsekwencją fuzji operacyjnej z Raiffeisen Polbankiem

Na stronie internetowej Rkantoru można znaleźć nową tabelę opłat i prowizji, która zacznie obowiązywać 11 listopada bieżącego roku. Najważniejsza zmiana, jaką udało mi się znaleźć w nowym dokumencie w porównaniu z dotychczasową wersją, to wycofanie możliwości wypłat gotówki, w tym walut obcych, z konta w Rkantorze w oddziałach BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Bank spółdzielczy wprowadza kantor w bankomacie

Jak tłumaczy biuro prasowe banku, to konsekwencja planowanej na długi, listopadowy weekend fuzji operacyjnej systemów BNP Paribas i Raiffeisen Polbanku. Wtedy system tego drugiego zostanie wyłączony, a jego klienci zaczną korzystać z serwisu instytucji przejmującej. – Usługa wypłat z kont Rkantoru była dostępna w oddziałach BNP Paribas w oparciu o systemy dawnego Raiffeisen Polbanku. Ze względu na planowane przejście na systemy BNP Paribas nie będzie oferowana – powiedziała Izabela Tworzydło, rzecznik prasowa banku w Polsce.

Przeczytajcie także: Hitachi wprowadza nową technologię biometryczną

Pewnie za wcześnie jest, by z decyzji BNP Paribas o wycofaniu obsługi gotówkowej klientów Rkantoru z oddziałów wyciągać jakieś wnioski na temat planowanej przyszłości dla tej spółki. Niemniej przynajmniej część użytkowników Rkantoru zapewne negatywnie oceni tę zmianę. Nadal będą mogli jednak realizować wypłaty z bankomatów. Trzeba też przypomnieć, że BNP Paribas ma jeszcze inną markę odziedziczoną po jednej z wchłoniętych w przeszłości instytucji, czyli BGŻ Optima. Z moich informacji wynika, że jej przyszłość jest raczej przesądzona i nie będzie rozwijana.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies