Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Potwierdzenie tożsamości machnięciem dłoni. Hitachi prezentuje Hand Gesture Technology

Rozwiązanie może trafić do pierwszych klientów już w przyszłym roku

Firma Hitachi zaprezentowała nowe rozwiązanie do potwierdzania tożsamości w świecie cyfrowym, wykorzystujące biometrię naczyń krwionośnych dłoni. Innowacja nazwana Hitachi Hand Gesture Technology pozwala na przykład odblokować komputer machając ręką przed jego kamerą. Tu możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce:

Jak czytam w komunikacie prasowym Hitachi, nowe rozwiązanie jest bezpieczniejsze niż konkurencyjne systemy wykorzystujące biometrię twarzy czy odcisków palca. Zastosowano w nim znaną już od lat, także w Polsce, biometrię Finger Vein. Jednocześnie nie wymaga od użytkowania inwestycji w dodatkowy sprzęt. W przypadku Hand Gesture Technology skanowaniem żył zajmują się bowiem kamery będące na standardowym wyposażeniu laptopów.

Przeczytajcie także: Trwały nośnik u spółdzielców od Hitachi

Jak wspomniałem, technologia Finger Vein zyskała wiele komercyjnych zastosowań. W Polsce niektóre banki spółdzielcze wykorzystują ją w bankomatach, umożliwiając wypłatę gotówki bez konieczności posiadania plastikowych kart. Niektóre banki komercyjne eksperymentują z nią także do potwierdzania tożsamości klientów korporacyjnych korzystających z usług elektronicznych. Jedną z barier rozwoju Finger Vein była jednak dotąd konieczność zakupu specjalnych czytników. Hand Gesture Technology zdaje się rozwiązywać ten problem.

Przeczytajcie także: Nowa biometria w wykonaniu Amazona

Biometria Finger Vein uznawana jest za o wiele bezpieczniejszą niż rozwiązania wykorzystujące rozpoznawanie linii papilarnych czy twarzy. Finger Vein uniemożliwia np. uwierzytelnienie użytkownika na podstawie odciętej dłoni. Hitachi Hand Gesture Technology ma być dostępna w Europie już w przyszłym roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies