Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności mobilne to za mało. Google już w przyszłym roku wprowadzi konta bankowe

Na razie z nowej oferty przygotowywanej wspólnie m.in. z Citi skorzystają konsumenci ze Stanów Zjednoczonych

Jak donosi Wall Street Journal, Google idzie w ślady takich firm technologicznych jak Apple czy Facebook i rozszerza zakres oferowanych przez siebie usług finansowych. Już w przyszłym roku zamierza zaproponować klientom rachunki bankowe przygotowane wspólnie z Citi oraz Unią Kredytową Stanford. Początkowo nowe usługi Google’a dostępne będą tylko w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadzi Google Pay

Jak wynika z materiału w WSJ, obsługą rachunków oferowanych przez Google’a oraz zapewnieniem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa zajmować się będą współpracujące z gigantem technologicznym instytucje finansowe. Google zaś ma dostarczać wartości dodane do nich, takie jak na przykład programy lojalnościowe. Na razie nie wiadomo, czy korzystanie z nowej oferty Google’a będzie wiązało się z opłatami.

Jak wspomniałem, konta oferowane przez Google trafią w pierwszej kolejności do amerykańskich klientów firmy. Niewykluczone jednak, że w przyszłości dostęp do nich zostanie rozszerzony. Podobnie było z płatnościami Google Pay (wcześniej Android Pay), które od dłuższego czasu oferowane są także m.in. w Europie w tym w Polsce. Google rozszerzając pakiet usług finansowych idzie w ślady innych amerykańskich firm technologicznych jak Apple, która niedawno wprowadziła kartę kredytową, czy Facebook, który zadeklarował udostępnienie Facebook Pay.

Przeczytajcie także: Facebook uruchomi usługę Facebook Pay

Eksperci od dawna prognozują, że koncerny technologiczne będą coraz mocniej wchodzić na rynek usług finansowych i postrzegają to jako zagrożenie dla tradycyjnych reprezentantów sektora, takich jak banki. Póki co zarówno Apple jak i Google wprowadzając produkty finansowe współpracują ściśle z branżą bankową. Czy w przyszłości, gdy zyskają wystarczający zasób doświadczeń w tym obszarze, współpraca taka będzie im jeszcze potrzebna?

Fot. Flickr/Tam Nguyen CC BY 2.0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies