Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Problem z czytnikami linii papilarnych w S10 i Note10. Samsung prosi o zresetowanie wzorów odcisków palca

Samsung zaleca też, by do czasu aktualizacji oprogramowania nie używać nakładek na wyświetlacze

Wczoraj w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst na temat problemów z bezpieczeństwem czytników linii papilarnych w najnowszych telefonach Samsunga – modelach S10 i Note10. Sprawa powinna zainteresować m.in. użytkowników aplikacji bankowych. Jak się okazało, po nałożeniu na wyświetlacz telefonu silikonowej osłonki czytnik linii papilarnych nie działa prawidłowo – umożliwia odblokowanie telefonu czy zalogowanie do aplikacji dowolnym odciskiem palca dowolnej osoby. Więcej na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: Problem z czytnikami odcisku palca w najnowszych samsungach

Po publikacji artykułu redakcja Cashless otrzymała oświadczenie Samsunga. Producent radzi w nim, aby użytkownicy urządzeń z serii S10 i Note10 zdjęli z wyświetlaczy silikonowe ochraniacze i wykasowali zarejestrowane odciski palców, a następnie zarejestrowali swoje odciski ponownie. – Prosimy też o niekorzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, której przygotowanie jest zaplanowane na przyszły tydzień – czytam w oświadczeniu Samsunga.

Przeczytajcie także: Alior wprowadzi Soft POS-a?

Po wykryciu niedoskonałości czytnika linii papilarnych na flagowcach Samsunga jeden z koreańskich banków zalecił swoim klientom wyłączenie biometrycznego sposobu logowania do swojej aplikacji. Banki z Polski na razie nie zareagowały na usterkę. Warto jednak pamiętać, że większość z nich za pomocą biometrii linii papilarnych pozwala jedynie na zalogowanie się do apki. Wykonanie transakcji wymaga już podania PIN-u, a tam gdzie można autoryzować transakcje biometrycznie – klientów chronią limity transakcyjne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies