Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wakacyjne spowolnienie w szybkich przelewach. Nowe statystyki systemu Express Elixir

W sierpniu wartość przelewów zrealizowanych w systemie Express Elixir lekko spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem

KIR opublikował dziś najnowsze, sierpniowe dane dotyczące zarządzanych przez firmę systemów rozliczeniowych. Wartość transakcji zrealizowanych za pomocą systemu Express Elixir (umożliwiającego zlecania przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu przesyłanych Blikiem) wyniosła 3,7 mld zł. W ubiegłym miesiącu rozliczono 2,3 mln takich transakcji, czyli tyle samo co w lipcu.

Przeczytajcie także: Lipiec znów rekordowy dla przelewów Express Elixir

Mimo, że liczba transakcji była porównywalna do wyniku z lipca, to ich wartość nieco się zmniejszyła – miesiąc wcześniej wyniosła 3,9 mld zł i pod tym względem był to rekordowy miesiąc w całej historii funkcjonowania systemu Express Elixir. Mimo wakacyjnego spowolnienia to wciąż mocne wzrosty w porównaniu z danymi sprzed roku. W sierpniu 2018 r. zrealizowano 1,1 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 2,55 mld zł. Liczba wykonanych przelewów natychmiastowych w ujęciu rok do roku zwiększyła się o 113 proc., a wartość o 46 proc.

Najwyższą w ubiegłym miesiącu dzienną liczbę transakcji odnotowano w piątek 9 sierpnia – wykonano wówczas 122 tys. przelewów natychmiastowych o wartości prawie 229 mln zł.

Przeczytajcie także: Kolejny bank z Polski wprowadzi oddziały bezgotówkowe

Natomiast podstawowy system KIR-u, czyli Elixir, odnotował w sierpniu 151,1 mln przelewów o wartości 462,2 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 1,6 proc., a ich wartość o 4 proc. Z kolei w systemie Euro Elixir w ubiegłym miesiącu rozliczono rozliczono 3,28 mln transakcji o wartości 17,7 mld euro. Rok do roku liczba tych transakcji wzrosła o 21 proc., a wartość o 17 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies