Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay już dostępne w banku SGB. To kolejne płatności mobilne w tej spółdzielczej sieci

Mniej więcej za miesiąc bank SGB powinien udostępnić swoim klientom Garmin Pay

Od dziś klienci 195 banków spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku mogą płacić za pomocą Apple Pay. To kolejne wdrożenie płatności mobilnych w sieci SGB, która w ostatnich miesiącach wyraźnie przyspieszyła z oferowaniem klientom usług w tym obszarze. Na przełomie lipca i sierpnia spółdzielcza grupa zaoferowała swoim klientom płatności Google Pay (odpowiednik Apple Pay dla urządzeń z systemem operacyjnym Android) oraz Blika. To ostatnie rozwiązanie działa w oferowanej przez bank aplikacji Portfel SGB.

Przeczytajcie także: Płatnicze przyspieszenie w bankach SGB

Cytowany w komunikacie prezes banku Mirosław Skiba podkreśla, że teraz praktycznie wszyscy klienci zarządzanej przez niego instytucji, posiadający smartfony przystosowane do płatności mobilnych, będą mogli płacić swoim telefonem w sklepach stacjonarnych, w internecie i aplikacjach mobilnych. Natomiast według wcześniejszych zapowiedzi mniej więcej za miesiąc bank SGB powinien udostępnić swoim klientom Garmin Pay, a więc rozwiązanie pozwalające płacić sportowymi smartwatchami tej marki.

Przeczytajcie także: Eksplozja płatności mobilnych

Przypomnę, że obecnie płatności Google Pay są oferowane na polskim rynku przez 24 wydawców kart, w tym przez kilkanaście banków. Z kolei płatności Apple Pay, po debiucie w czerwcu ubiegłego roku w dziewięciu bankach, obecnie oferowane są przez 14 instytucji z Polski. Jeszcze w tym roku mają być też dostępne w Banku Pocztowym oraz w należącej do niego marki EnveloBank. Według danych z końca czerwca klienci z Polski dodali do różnych mobilnych usług płatniczych ok. 2,1 mln kart.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies