Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Korporacje mogą już zarządzać kontami z innych banków w serwisie iPKO. Dotyczy to również rachunków w zagranicznych instytucjach

Duże firmy w ten sposób nie tylko mogą sprawdzić saldo, ale też wykonywać podstawowe operacje finansowe

Bank PKO BP poinformował, że jego klienci korporacyjni, czyli duże firmy, korzystające z iPKO biznes, mogą teraz poprzez ten serwis mieć dostęp do swoich rachunków w innych bankach. Mogą też nimi zarządzać z poziomu bankowości internetowej PKO.

Przeczytajcie także: Zmiany w serwisie PKO dla oszczędzających i inwestujących

Bank informuje, że usługa działa także w przypadku rachunków prowadzonych w bankach zagranicznych. PKO chwali się, że to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce udostępnione firmom. Aby uruchomić nową funkcję, firma musi złożyć odpowiednią dyspozycję. Usługa umożliwia nie tylko podgląd salda rachunku prowadzonego w innym banku, ale również zlecanie i wykonywanie operacji bezpośrednio poprzez serwis iPKO.

Bank zapewnia, że zasięg nowego narzędzia jest nieograniczony, co oznacza, że może być wykorzystywane do pozyskiwania informacji i zarządzania pieniędzmi znajdującymi się na rachunkach prowadzonych na całym świecie.

Przeczytajcie także: W PKO BP e-Windykacja dla małych i średnich firm

PKO obsługuje obecnie około 15 tys. dużych firm, które mogą skorzystać z nowej usługi. Przynajmniej na razie nie jest ona dostępna dla 450 tys. małych i średnich przedsiębiorstw będących klientami największego polskiego banku. Przypomnę, że aby ułatwić zagraniczną działalność polskich firm PKO uruchomiło swoje placówki we Frankfurcie nad Menem (w 2015 r.) i w Pradze (w kwietniu 2017 r. ).

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies