Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP uruchomił e-księgowość dla małych firm

Największy polski bank oferuje usługi księgowe w serwisie transakcyjnym iPKO

PKO poinformował, że uruchomił e-księgowość dla małych i średnich firm. Umożliwia ona m.in. fakturowanie, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, szybki dostęp do płatności, analizę bieżącej sprzedaży i kosztów oraz prognozowanie wydatków.
Przeczytajcie także: Klienci PKO BP mogą opłacać podatek przez "Twój e-PIT"
Bank podkreśla, że usługa pozwala przedsiębiorcy samodzielnie prowadzić system finansowo-księgowy firmy i jest zintegrowana z innymi funkcjami bankowości elektronicznej. Ułatwia m.in. wystawianie faktur – korzystając z dostępnych danych program sam wypełnia dokument płatniczy, oszczędzając czas przedsiębiorcy, który nie musi "ręcznie" wpisywać koniecznych informacji.

System przechowuje komplet dokumentów niezbędnych do zamknięcia miesiąca księgowego oraz utworzenia deklaracji, m.in. JPK VAT, które można podpisać, wysłać do urzędu skarbowego oraz pobrać poświadczenie odbioru. – Dzięki integracji z serwisem transakcyjnym iPKO aplikacja umożliwia dostęp do płatności dokonywanych z rachunku firmowego, raportów zarządczych, zestawień i analiz dochodowości sprzedaży – podał bank w komunikacie.
Przeczytajcie także: Santander wprowadza usługi księgowe dla małych firm
Bank oferuje e-Księgowość w dwóch opcjach: bezpłatnej "Podstawowej" i "Rozwojowej" za 20 zł miesięcznie, która zawiera dodatkowe usługi w pakiecie m.in. sporządzenie Księgi Przychodów i Rozchodów i zamknięcie miesiąca oraz przygotowanie deklaracji podatkowych. Żeby skorzystać z usługi, trzeba ją aktywować po wybraniu w systemie transakcyjnym kafelka "e-Księgowość" i potwierdzić dane oraz listę osób uprawnionych do używania tego rozwiązania.

PKO BP nie jest pierwszą instytucją, w ofercie której znalazły się usługi księgowe zintegrowane z serwisem bankowym. Wcześniej wprowadziły je Santander, Idea i mBank. Przypomnę też, że od stycznia ubiegłego roku PKO umożliwia rejestrację firmy przez serwis transakcyjny iPKO – na podstawie jednego wniosku klient dokonuje wpisu do CEIDG i otwiera rachunek firmowy. Później taką usługę zaoferował też mBank.
KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies