Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci banków przechodzą do internetu

Rekordowo dużo użytkowników kont osobistych zarządza nimi przez sieć

Z opublikowanej dzisiaj najnowszej edycji raportu Netbank, przygotowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że w II kw. tego roku aż 27,1 mln klientów miało umowy na korzystanie z rachunku osobistego przez internet. Z tego aktywnie korzystało z konta za pomocą serwisu transakcyjnego 13,5 mln osób. To najlepsze wyniki w historii.

Przeczytajcie także: Ogromny spadek liczby kart w II kwartale

Na koniec marca umów było 26 mln a klientów aktywnych 13,2 mln. Z kolei na koniec II kw. przed rokiem było odpowiednio 23,2 mln oraz 12,7 mln osób. W porównaniu z poprzednim kwartałem spadła za to liczba małych i średnich firm korzystających z bankowości elektronicznej. Na koniec czerwca było 2,155 mln przedsiębiorstw z segmentu MŚP posiadających umowy, a aktywnie korzystało z banku przez sieć 1,296 mln firm. W marcu przedsiębiorcy mieli 2,188 mln umów na bankowość elektroniczną, a aktywnie korzystało z niej 1,306 mln firm.

Najnowszy Netbank przynosi również ciekawe informacje na temat rozwoju technologii zbliżeniowej w Polsce. Z szacunków ZBP wynika, że mimo spadku ogólnej liczby kart na rynku, liczba kart bezstykowych szybko rośnie. Na koniec minionego kwartału było ich już 27,7 mln i stanowiły one ponad 80 proc. kart wydanych przez banki. Na koniec marca kart zbliżeniowych było 26 mln a przed rokiem – 24,1 mln.

Przeczytajcie także: W Warszawie do parkowania gotówka już niepotrzebna

Z danych zawartych w raporcie wynika również, że na koniec I poł. 2015 roku w naszym kraju funkcjonowało 344 tys. terminali płatniczych zdolnych do przyjmowania transakcji bezstykowych. One również stanowiły ponad 80 proc. wszystkich terminali POS na polskim rynku. W marcu było ich 310 tys. a przed rokiem w czerwcu – 221 tys.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies