Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BankoPaczkomaty już oficjalnie dostępne. InPost i IT Card ogłosiły start projektu

Od teraz gotówkę można wypłacać z 30 urządzeń będących połączeniem bankomatu i paczkomatu

Firmy InPost i IT Card (m.in. operator i właściciel sieci bankomatów Planet Cash) poinformowały dziś, że przy współpracy z amerykańskim producentem bankomatów NCR, uruchomiły pierwsze na świecie urządzenia pod nazwą BankoPaczkomat. Nowe maszyny są połączeniem bankomatu oraz paczkomatu i oferują funkcje obu tych urządzeń.

Przeczytajcie także: Blik w paczkomatach InPostu

O tym, że takie urządzenia zostały zainstalowanie i już działają, serwis Cashless informował kilka dni temu. Możecie o tym przeczytać tutaj. Dziś wymienione firmy oficjalnie to potwierdziły. Według komunikatu prasowego w formule BankoPaczkomatu działa obecnie 30 maszyn w Polsce.

InPost oraz IT Card nie podały dokładnej lokalizacji urządzeń, nie informują też o ewentualnych dalszych planach rozwoju wspólnych usług. Cytowany w komunikacie prasowym prezes InPostu Rafał Brzoska stwierdził jedynie, że spółka będzie rozbudowywać paletę możliwości dostępnych w paczkomatach. Dodał też, że oferowane przez jego firmę urządzenia są dobrą platformą do wdrażania podlegających automatyzacji usług finansowych czy bankowych.

Przeczytajcie także: Mocny spadek liczby bankomatów w I kw. 2019 r.

InPost ma w Polsce 4,8 tys. paczkomatów. Natomiast sieć bankomatów Planet Cash to ponad 3,8 tys. urządzeń. Jeżeli widzieliście już nowe BankoPaczkomaty, albo nawet udało Wam się z nich skorzystać, napiszcie o tym w komentarzu pod tekstem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies