Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ta usługa ma szansę nadać drugie życie kartom przedpłaconym w Polsce. Up and Go z nominacją do tytułu Fintech Future

Zdobywców fintechowych nagród Cashless redakcja ogłosi podczas zbliżającego się Cashless Fintech Evening

Wydarzenie już 30 maja odbędzie się w Warszawie. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie uroczysta gala, podczas której przyznane zostaną nagrody w czterech kategoriach: Fintech Roku, Projekt Fintech, Osobowość Fintech i właśnie Fintech Future. Wcześniej przedstawiłem już nominowane w tej kategorii firmy: Carsmile, FinAi i PayPo. Dziś natomiast napiszę więcej o czwartej nominacji, którą otrzymał produkt Up and Go.

Up and Go to projekt, znajdujący się obecnie w fazie testów, a jego wersja produkcyjna ma pojawić się dopiero za kilka tygodni. Niemniej już teraz można stwierdzić, że rozwiązanie może przyczynić się do reaktywacji na polskim rynku kart przedpłaconych. Ich wydawanie, w wyniku restrykcyjnego stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego sprzed kilku lat, zostało w znacznym stopniu ograniczone.

Przeczytajcie także: Nowa karta od Santandera, Żabki i DiPocket

Up and Go to właśnie karta przedpłacona, którą będzie można kupić w sieci sklepów Żabka. Przy projekcie pracują też Santander oraz brytyjski fintech DiPocket. Karta powiązana będzie z aplikacją mobilną, za pomocą której będzie można zarządzać rachunkiem prepaidu. Nowe rozwiązanie kierowane będzie do klientów, którzy do tej pory stronili od nowoczesnych usług finansowych.

Jak wspomniałem, Up and Go nominowano do nagrody Fintech Future. Jutro przedstawię ostatniego kandydata do tego tytułu. Natomiast w kategorii Fintech 2019 nominowano podmioty, które w ostatnim czasie odnotowały największe sukcesy: Billon, Blik, Kontomatik, LeaseLink i Przelewy24. Dwie pozostałe kategorie nagród to Projekt Fintech 2019 (tu nominowano najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone w ostatnim czasie przez tradycyjne instytucje, takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe) oraz Osobowość Fintech 2019 (osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce).

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: DiPocket wprowadził aplikację w wersji 2.0

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też ING Bank Śląski, Nest Bank, MCX Systems, PayHolding i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies