Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na tej platformie banki walczą o klienta. FinAi drugim nominowanym do tytułu Fintech Future 2019

Zdobywca nagrody zostanie ogłoszony podczas Cashless Fintech Evening

Już 30 maja w Warszawie odbędzie Cashless Fintech Evening 2019. Podczas uroczystej gali redakcja ogłosi, kto otrzymał fintechowe nagrody Cashless w jednej z czterech kategorii, w tym Fintech Future, do której nominowane zostały firmy o największym potencjale rozwojowym. Pierwszego kandydata, czyli spółkę Carsmile, przedstawiłem Wam wczoraj. Dziś pora na drugiego – firmę FinAi.

FinAi to jedna z pierwszych na polskim rynku platform umożliwiających zaciąganie przez internet kredytów w różnych bankach. Operator platformy upraszcza wypełnianie wniosków kredytowych dzięki wykorzystaniu wielu nowych technologii oraz zaciąganiu danych z ogólnodostępnych baz. Aplikacja mobilna ułatwia potwierdzanie tożsamości klientów. FinAi deklaruje, że w odróżnieniu od tradycyjnych porównywarek finansowych jego oferta charakteryzuje się tym, że proponowane za jego pośrednictwem warunki kredytowe są spersonalizowane i gwarantowane.

Przeczytajcie także: PSD II komplikuje przyszłość Soft POS-ów

Firmie nie będzie łatwo, bo od początku ma lokalną konkurencję, a obecnie na polskim rynku są lub za chwilę będą firmy zagraniczne oferujące podobne usługi co FinAi. Niemniej potencjał rozwoju jest duży, ponieważ wciąż bardzo duża część kredytów udzielanych przez banki procesowana jest w tradycyjny i niewygodny sposób, czyli w oddziałach stacjonarnych.

Dziś tyle na temat FinAi i nominowanych w kategorii Fintech Future. Przypomnę, że wcześniej opisałem Wam już kandydatów w kategorii Fintech 2019, do której nominowano spółki fintechowe mogące pochwalić się największymi sukcesami osiągniętymi w minionych 12 miesiącach. Wśród nominowanych znalazły się następujące firmy: Billon, Blik, Kontomatik, LeaseLink i Przelewy24. Dwie pozostałe kategorie nagród to Projekt Fintech 2019 (tu nominowano najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone w ostatnim czasie przez tradycyjne instytucje, takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe) oraz Osobowość Fintech 2019 (osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce).

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi Apple Pay już w czerwcu

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też Nest Bank i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies